top of page

                                    PAGALBOS MOKINIUI SKYRIUS

Skyriuje dirbantys specialistai:

  • bendrabučio auklėtojai,
  • logopedai,
  • naktinės auklės,
  • mokinio padėjėjai,
  • psichologas asistentas,
  • socialinis pedagogas.
Skyriaus darbuotojai bendradarbiauja su mokykloje dirbančiais medikais
SKYRIAUS VEDĖJA
VAIVA SIUTILIENĖ
Vaiva (Copy).jpg

Darbo laikas

                           Pirmadienis                    Antradienis

                           8.00–13.30                      14.00–18.00   

                         16.30–18.00                                                                                                     

                           Trečiadienis                  Ketvirtadienis         

                           13.00–15.00                  13.00–15.00                                                                      

                                               

                                               Penktadienis

                                                11.30–12.30            

Kontaktai

Tel.: (8 347) 44 190

 

PAGALBOS MOKINIUI SKYRIAUS VEIKLOS KRYPTYS:

 

- Pagalbos mokiniui, mokinių saugumo ir lygių galimybių užtikrinimas.

- Bendrabučio grupių auklėtojų veiklos organizavimo koordinavimas ir veiklos priežiūros vertinimas bei patirties sklaida

- Sveikatos stiprinimo ir sveikos gyvensenos programų rengimas ir vykdymas.

- Prevencinės veiklos organizavimas, koordinavimas ir vadovavimas Vaiko gerovės komisijos veiklai.

- Neformalaus ugdymo, kaip tęstinio formaliojo ugdymo, turinio veiklos planavimas, koordinavimas ir vykdymas.

 

    PAGALBA TELEFONU VISOJE LIETUVOJE 

              Jaunimo linija                                                                                                Vaikų linija                      
                Budi savanoriai konsultantai                                                                       Budi savanoriai konsultantai, profesionalai                      
Tel. 8 800 28888                                                                                                 Tel. 116111
                Darbo laikas: I-V 16:00 - 07:00                                                                     Darbo laikas: I-VII 11:00 - 21:00        
                                           VI-VII visą parą

                                                                      Vilties linija
                                                                                  Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
                                                                                  Tel. 8 800 60700
                                                                                  Darbo laikas: I-VII visą parą 

 

 RENGINIAI

 

GRAŽI, KVAPNI, SKANI GAMTA...

Prisilietimas prie žemės padeda pailsėti. Medžio apkabinimas suteikia jėgų. Gražūs vaizdai gydo sielą. Svaigus augalų kvapas padeda pakilti aukščiau kasdienybės. Tai pojūčiai, kuriuos patyrė 2 grupės mergaitės miesto parke projekto „Sužinosi ir išmoksi“ metu. Gamtos stebuklai – geriausi vitaminai bei vaistai.

Auklėtoja Audra Bitvinskienė

2024 gegužė

 

VAIKAI ŽADINA PAVASARĮ

Štai ir pavasaris... Šiltėja oras, čiulba paukščiai, vis dažniau pasirodo saulutė. Džiaugiasi ir vaikai šiuo laiku. Mielai žaidžia lauke, grožisi bundančia gamta. V1, V2 ir 1 grupių auklėtiniai kartu su auklėtojomis taip pat pasitiko pavasarį. Veikla kūrybinėse dirbtuvėlėse žadino mokinių vaizduotę, kūrybiškumą. Vaikus džiugino paukštelių iš molio gamyba ir marginimas, gėlyčių spalvinimas... Savo dirbiniais ugdytiniai papuošė mokyklos erdves.

Auklėtoja Ilona Pupkevičienė

2024 balandis

 

GĖLIŲ TERAPIJA – NE PRAMANAS

Rytų išminčiai sako: „Diena be gėlių tolygu dienai be saulės“. Kai žmogų supa gėlės, jis jaučiasi emociškai pakylėtas, geresnės nuotaikos, ramesnis, jo vidaus organai dirba ritmingai. Mokslininkai nustatė, kad žmogaus kūną ir sielą gydo gėlių išvaizda, spalvos bei aromatai. 

2 ir 3 grupių mokiniai bei auklėtojos artėjančių šv. Velykų proga pakvietė visas popietinio ugdymo grupes bei mokyklos bendruomenę prisijungti prie bendros veiklos – gėlių terapijos „Velykinės kompozicijos“

Atlikdami darbelius, vaikai susipažino su spalvų gydomąja galią, sužinojo, kad skirtingų spalvų gėlės, skleisdamos skirtingas šviesos bangas, gydo tam tikrus žmogaus kūno organus. Jos arba pripildo žmogų trūkstamos energijos, arba sugeria jos perteklių, taip subalansuodamos emocinę būklę.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios parodėlės.

Auklėtoja Ilona Krasauskienė

2024 kovas

 

IŠVYKA Į KĖDAINIŲ ARENĄ

3 grupės berniukai ir vėl apsilankė Kėdainių arenoje, kur šį kartą stebėjo ne futbolo, o Lietuvos krepšinio lygos varžybas tarp Kėdainių ir Mažeikių komandų. Nors mūsų miesto krepšininkai ir pralaimėjo, bet mes kartu su komandos fanais audringai palaikėme savo komandą, linkėdami sėkmės kitose varžybose.

Auklėtojas Rytis Šležys

2024 kovas

 

SUSITIKIMAS SU MOKYKLOS VYR. SLAUGYTOJA

Vasario 26 dieną 2 ir 3 grupių auklėtiniai susitiko su mokyklos vyr. slaugytoja Genute. Vyko pokalbių ciklo „Rūpinuosi savo sveikata“ pirmoji dalis – „Sveiko žmogaus požymiai“.

Pokalbio metu vaikai gavo įvairių patarimų, kaip sveikai gyventi, sužinojo, kad fizinis krūvis yra tiesiogiai siejamas su saugesniu, sveikesniu ir ilgesniu gyvenimu.

Slaugytoja pateikė įrodymų, kad sveika mityba – neatsiejama sveiko gyvenimo būdo bei geros fizinės ir emocinės savijautos dalis, kuri sąlygoja harmoningą organizmo augimą, fizinį ir protinį brendimą, gebėjimą mokytis, produktyviai dirbti. Netinkama mityba sutrikdo jauno organizmo augimą, kaulų vystymąsi, mažina atsparumą ligoms. Mokiniai sužinojo, kad miegas užima lemiamą vaidmenį imuninės sistemos, medžiagų apykaitos, atminties, mokymosi ir kitų svarbių funkcijų veiklai. Esant ilgalaikiam stresui, organizmo ištekliai išsenka. Kai taip nutinka, žmogaus reakcija į menkiausią stresą tampa neadekvati ir atsiranda rizika įvairiems sveikatos sutrikimams. Siekiant, kad patiriamas stresas nesukeltų nepageidaujamo poveikio sveikatai, reikalingas kokybiškas poilsis. Laisvalaikiu patartina kardinaliai pakeisti kasdieninę veiklą.

Mokiniams nustebo sužinoję, kad žmogaus gyvensena lemia net 50 proc. jo sveikatos, tuo tarpu genetika ir aplinka – po 20 proc. ir tik 10 proc. lieka medicinai ir sveikatos apsaugai. Šie Pasaulinės sveikatos organizacijos skaičiai dažnai yra ignoruojami, žmonės nėra linkę atsakomybės už savo sveikatą prisiimti sau“.

Auklėtoja Ilona Krasauskienė

2024 vasaris

 

INTERAKTYVIOS GRINDYS – DŽIAUGSMAS, SPORTAS, SVEIKATA

Vasario 27 dieną antros grupės merginos lankėsi mokyklos korekcijos klasėje, kur darbuotoja Jurgita Ramanauskienė supažindino su interaktyviomis grindimis. Ši technologija sudomino ugdytines. Jos greitai įsijungė į įvairius žaidimus: „Vanduo“, „Spalvingas pianinas“, „Futbolas“ ir kt.  Žaidžiant žaidimą „Kung Fu“ mergaitės varžėsi, kuri surinks daugiausia taškų ir laimės. Pirmą vietą iškovojo Austėja P., antrą – Vaida M. ir Evelina J.

Aktyvūs žaidimai turėjo teigiamą poveikį sveikatai ir emocinei savijautai.

Auklėtoja Audra Bitvinskienė

2024 vasaris

 

PAMINĖJOME EPILEPSIJOS DIENĄ

Vasario 13-oji – Tarptautinė epilepsijos diena, skirta visuomenės švietimui apie epilepsiją. Mokyklos bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Stočkuvienė susitikimo su antros grupės mergaitėmis metu suteikė žinių apie epilepsiją, paaiškino, dėl ko ji gali išsivystyti, kaip atpažinti šią ligą. Praktiniuose mokymuose slaugytoja ypatingai daug dėmesio skyrė pirmajai pagalbai ir veiksmams priepuolio metu. Mergaitės ne tik mokėsi suteikti pirmąją pagalbą, bet ir, reikalui esant, atlikti dirbtinį kvėpavimą.

Mokinės buvo aktyvios, nes suprato, kad gautų žinių gali prireikti, suteikiant pagalbą šia liga sergantiems draugams.

Auklėtoja Audra Bitvinskienė

2024 vasaris

 

PSICHOLOGINIAI ASPEKTAI PAAUGLYSTĖJE

Vasario pradžioje 2 grupėje vyko mergaičių labai laukiamas susitikimas-paskaita „Psichologiniai aspektai paauglystėje“, kurioje dalyvavo mokyklos medicinos psichologė Tamara. Ji papasakojo mergaitėms, kodėl keičiasi nuotaikos, kodėl kartais būname emociškai nekantrios, kas vyksta organizme, kokios siaučia audros ir įtampos paauglystės laikotarpiu ir kaip su jomis susitvarkyti. „Paauglys jau nebe vaikas, bet dar ir ne suaugęs“, – teigė Tamara.

Žinių įtvirtinimui ugdytinėms buvo pateiktos praktinės užduotys. Mergaitės išsiaiškino, kad pats sunkiausias laikas vaikams yra paauglystė, kurią reikia išgyventi su visomis ir teigiamomis, ir neigiamomis emocijomis.

Auklėtoja Ilona Šidlauskienė

2024 vasaris

 

IŠVYKA Į KĖDAINIŲ ARENĄ

Vėlų ketvirtadienio vakarą 3 grupes berniukai apsilankė Kėdainių arenoje, kur stebėjo ir aistringai su garso įrankiais palaikė Kėdainių salės futbolo komandą, A lygos varžybose rezultatu 3:2 nugalėjusią Vilniaus „Vilkų“ komandą ir patekusią į atkrintamąsias varžybas. Mūsų miesto komanda – salės futbolo A lygos debiutantė.

Stebėdami rungtynes, berniukai daug diskutavo apie sukurtus gražius žaidimo epizodus, kuriuos panaudos savo treniruotėse.

Auklėtojas Rytis Šležys

2024 sausis

 

PASKUTINIS ŠIŲ METŲ KULINARINIS ŠOU

Ketvirtadienio vakarą 3 grupės berniukai sulaukė svečių. Juos aplankė jau sykį pas mus viešėjusi Jurgita su savo mama Janina, kuri vaikams iškepė obuolių pyragą. Kol pyragas kepė, Jurgita su vaikais ruošė vakarienę. Aktyviausi Erikas, Dmitrijus, Nikas, Pijus kepė, pjaustė, suko blynelius su įdaru.

Pabendravę palinkėjome vieni kitiems linksmų švenčių ir sutarėme susitikti kitais metais.

Auklėtojas Rytis Šležys

2023 gruodis

 

KALĖDINIS BILIARDO TURNYRAS

Baigiantis metams, belaukdami švenčių berniukai varžėsi kalėdiniame biliardo turnyre, kuriame pralaimėjusių nebuvo, nes vyravo gera ir draugiška atmosfera. Dalyviai apdovanoti sportiniais marškinėliais, o patys geriausi – ir medaliais. Pirmąją vietą iškovojo Erikas Zgirskas, antrąją – Nikas Ivaškevičius, o trečiąją – Arvydas Stankevičius.

Auklėtojas Rytis Šležys

2023 gruodis

 

MAMOS RECEPTAI. KARŠTI PATIEKALAI

Moliūgas – daržovių karalius. Iš jo pagaminti sotus patiekalas puikiai sušildo darganotą žiemą. Taigi, nusprendėme: gaminame ir vaišinamės!

Jaunosios 2 grupės virtuvės šefės ruošė moliūgo troškinį. Veikloje netrūko jaudulio, emocijų ir geros nuotaikos. Pagamintą patiekalą vertino mokyklos slaugytoja Ingrida. Šefės sulaukė puikaus įvertinimo.

Auklėtoja Audra Bitvinskienė

2023 gruodis

 

VIRTUVĖJE KVEPĖJO AVIENA

Paskutinėmis rudens dienomis 3 grupės berniukus aplankė verslininkas Ramūnas su savo sūnumi Jonu, kurie susipažino su mokinių gyvenimo sąlygomis, jų laisvalaikiu, po to kartu su sūnumi ir berniukais paruošė gardžią vakarienę iš avienos. Po vakarienes pabendravę sutarėme kitą kartą susitikti sporto aikštelėje.

Auklėtojas Rytis Šležys

2023 lapkritis

 

UŽDUOČIŲ VIKTORINA

Kad neprailgtų greitai tamsėjantys lapkričio vakarai, 2 ir 3 grupės ugdytiniai drauge sudalyvavo užduočių viktorinoje „Mažiau – tvariau, arčiau – sveikiau“, skirtoje sveikos gyvensenos žinių tobulinimui. Vaikai užduotis atliko grupelėmis. Pirmoji užduotis – ūkininkų turgelis (karpiniai). Antroji užduotis „Obuolių spalvos“ buvo skirta piešimui, trečioji – pamąstymui: įvairūs nesudėtingi kryžiažodžiai, galvosūkiai ir minklės. Pabaigoje kiekviena grupė pristatė savo atliktus darbus, vyko aptarimas, kiekvienas ugdytinis galėjo išsakyti savo mintis ir įvertinti.

Auklėtoja Ilona Šidlauskienė

2023 lapkritis

 

SMAGURIŲ DIENOS „SKANUMĖLIS“

Štai ir baigėsi 2 bei 3 grupių vykdomas projektas „Bendrystės kodas A+I+I- 2/3“. Įvykdėme daug veiklų, kurių metu ne tik bendravome, keliavome, savo jėgas išbandėme individualiose bei komandinėse užduotyse, bet ir susipažinome su įdomiomis profesijomis, apie kurias galėjome ne tik išgirsti ar pamatyti, bet ir praktiškai išbandyti, darėme įvairius darbelius, įgijome naujų patirčių, relaksavomės.

Paskutinio projekto etapo metu auklėtojos mokė gaminti: Audra – spalvingas makaronų salotas, Ilona Š. – trijų rūšių užtepėles, o Ilona K. – įspūdingus želė desertus. Atsisėdę prie apvalaus stalo kartu su svečiais, vaišinomės ir aptarėme įsimintiniausias projekto akimirkas.

Auklėtoja Ilona Šidlauskienė

2023 lapkritis

 

ŠIURPIAI LINKSMAS VAKARĖLIS

Helovinas – visame pasaulyje žinoma ir švenčiama šventė. Lietuvoje dalis žmonių ją švenčia, dalis ignoruoja, tačiau švenčiantieji jau įprato pjaustyti moliūgus ir ruošti proginius skanėstus. Vienas tokių – karameliniai obuoliai. 2 grupės mergaitės, besiruošdamos kūrybiniam vakarėliui „Šiurpiai linksmas Helovinas“ gamino karamelinius obuolius, papuošė antrojo aukšto fojė Helovinui skirtais akcentais ir toliau „linksminosi“, krėsdamos šunybes, gamindamos sau kaukes, pasakodamos baisias istorijas. Vakarėlį auklėtinės užbaigė, žiūrėdamos aštraus siužeto filmą „Velnias visada šalia“.

Auklėtoja Ilona Šidlauskienė

2023 spalis

 

M. DAUKŠOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Spalio vidury V1,V2 ir 1 grupių auklėtiniai kartu su auklėtojomis apsilankė M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Visus pasitiko šilta ir graži bibliotekos aplinka, nuoširdžios ir svetingos bibliotekininkės. Vaikams buvo įdomu viskas – knygelių gausa ir išmanusis stalas, registratūra, žaidimai, pasakos. Jie noriai dalyvavo visose veiklose, įdėmiai klausėsi pasakų, susipažino su knygelių įvairove – nuo mažiausių iki didžiausių, erdvinių ir garsinių knygelių, o taip pat atliko įvairias užduotis. Laikas prabėgo greitai ir įdomiai. Vaikai tikisi apsilankyti šioje bibliotekoje dar kartą ir turiningai praleisti laiką.

Auklėtoja Ilona Pupkevičienė

2023 spalis

 

EDUKACIJA „VARGONAI – INSTRUMENTŲ KARALIUS“

Spalio 17 dieną 2 grupės mergaitės keliavo į Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčią, kurioje vyko instrumentų pažinimo edukacija „Vargonai – instrumentų karalius“. Jos metu susipažinome su svarbiausiomis vargonų dalimis: vamzdžiais, dumplėmis orui, registrais, klavišais ir kt.. Daug apie vargonus, bažnyčią, apeigas ir šventes papasakojo Aurimas Budrys.

Šventoriuje apžiūrėjome medinę varpinę ir tautodailininko V. Remeikos ąžuolinį koplytstulpį. Sužinojome daug... Ačiū Aurimui.

Auklėtoja Audra Bitvinskienė

2023 spalis

 

RAUDONĖS ISTORIJA IR LEGENDOS

Spalio 12 dieną 2 ir 3 grupės mokiniai aplankė Raudonės pilį (Jurbarko r.) su ją supančiais parkais, tvenkiniais, alėjomis. Mokiniai apžiūrėjo pilyje eksponuojamas parodas, lipo į 33.5 m aukščio bokštą, iš kurio pamatė nuostabų Nemuno panoramos grožį.

Nustebome, kai mus pasitiko dvaro ponios. Pasipuošę ponių pasiūlytais papuošalais, skrybėlaitėmis, pasiremdami ponų lazdomis, nusikėlėme į praeitį, tapome princesėmis, poniomis, ponais... Mergaites mokėsi gražiai nusilenkti.

Edukaciją „Siesta po Raudonės liepomis“ vedė mokytoja Elena Elzbergienė. Edukatorė įdomiai papasakojo Raudonės dvaro istoriją, supažindino su grafų tradicijomis ir papročiais. Išgirdome  garsią meilės istoriją, atkeliavusią iš Madeiros, kuri amžiams sujungė Madeirą ir Raudonę, bei nepaprastų legendų ir nutikimų apie vaiduoklius.

O kas siejo Kėdainius ir Raudonę? Tai škotų pirkliai, gabendavę prekes iki Raudondvario ir Nemunu plukdydavę į Karaliaučių. Tai buvo pavojinga, nes siautėjo plėšikai, bet glaudūs ryšiai su grafu Krištinu Kirštenšteinu padėdavo nuo jų apsiginti.

Mokinių atmintyje ilgam išliks Raudonės pilyje bei parke linksmai ir turiningai praleistas laikas.

Auklėtoja Audra Bitvinskienė

2023 spalis

 

MANO MIESTAS – KĖDAINIAI – IR AŠ JAME

Visą rugsėjo mėnesį 2 grupės mergaitės vykdė projekto „Bendrystės kodas A+I+I- 2/3“ IV etapą, skirtą aktyviai veiklai „Bendrauk lengviau“. Gerai pailsėjusios po vasaros atostogų ugdytinės su dideliu noru įsitraukė į šią veiklą: pramogavo Vytauto parke, dalyvavo išvykose po Kėdainių miestą ir jo apylinkes, rinko gražiausias vietas ir jose įsiamžino.

Kviečiame apsilankyti II a. C korpuso fojė ir iš arčiau pamatyti mergaičių parengtą mini nuotraukų galeriją „Mano miestas – Kėdainiai – ir aš jame“.

Auklėtoja Ilona Šidlauskienė

2023 spalis

 

KULINARINIS ŠOU ATIDARYTAS

Šiuos mokslo metus 3 grupės berniukai pradėjo tarptautiniu kulinarinio šou projektu. Mus aplankė ukrainietė Lena, kuri mokė gaminti nacionalinį valgį – „Ukrainietiškus barščius“ ir kepė bandeles su česnakais. Į gamybos procesą greitai įsitraukė aktyviausi – Danielius, Arvydas, Nikas, Erikas, o kiti akylai stebėjo, kaip vyko darbai. Kol maistas kepė ir virė, Lena papasakojo, iš kokio miesto atvyko, ką patyrė pirmosiomis karo dienomis, kaip prarado savo namus ir dėl ko dabar gyvena Kėdainiuose.

Kai valgiai buvo paruošti, ragavome skanius patiekalus, nepamiršdami ukrainietiškai padėkoti DEKUJA..

Auklėtojas  Rytis šležys

2023 rugsėjis

bottom of page