top of page

MOKYKLOS RENGINIAI

DRAUGYSTĖ – JĖGA!

 

Lapkričio 29 dieną minima tarptautinė Draugo diena. Tai diena, kai galima apkabinti ir pasveikinti draugus, nudžiuginti geru žodžiu ir įsitikinti, kokie jie svarbūs.

Mokykloje ši diena prasidėjo bendruomenės narių pasveikinimu. Pamokose mokiniai kalbėjo apie draugystę, aptarė tikro draugo ir draugo, su kuriuo neverta draugauti, savybes, rašė komplimentus savo draugui, gamino draugystės širdeles, dalyvavo draugų fotosesijoje. Vyriausieji mokiniai susirinkusius Didžiojoje salėje supažindino su „Draugystės kodeksu“. Kiekvienoje klasėje slaptu balsavimu buvo išrinktas draugiškiausias mokinys. O jais tapo: Isolda (1–4 L), Akvilė (1–4 S), Viktorija (5–8 L), Smiltė (5–6 S), Marija (7 S), Rokas (8 S), Mantas (9–10 L), Erlandas (9–10 S), Santa (I–III L s), Irmantas (I–III s).

Mokytojos Daina Jonavičienė, Janina Dautartienė

2023 lapkritis

ŠALTOJO SEZONO PAVOJAI

5–8 lavinamosios klasės mokiniams vyko pamoka, kurios tikslas – suteikti  kuo daugiau informacijos apie peršalimo ligas, gripą, supažindinti mokinius, kaip nuo šių ligų apsisaugoti. Sužinoję gripo ir peršalimo ligų simptomus, galimas jų komplikacijas, vaikai įsitikino, kad efektyviausia gripo profilaktikos priemonė yra skiepai. Jie suprato, kad šilti skysčiai, citrina, medus, imbieras gali padėti įveikti peršalimą. Pamokos metu mokiniams priminta, kaip teisingai plauti rankas, teisingai užsidėti bei nusiimti medicininę kaukę.

Bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Stočkuvienė

2023 lapkritis

TOLERANCIJOS DIENA MOKYKLOJE

Lapkričio 16-ąją tradiciškai mokykloje pažymima Tolerancijos diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių įvairovę, skatinti draugiškumą, supratimą ir pagarbą bei atskleisti tos įvairovės privalumus. Tolerancija reiškia gebėjimą priimti ir gerbti žmones, kurių požiūriai, pomėgiai, išvaizda, kilmė, tikėjimas, šeimos sudėtis ir kiti dalykai skiriasi nuo mūsų. Šiais metais sukanka dvidešimt metų, kai Lietuvoje pradėta minėti Tarptautinė Tolerancijos diena. 2023 metų Tolerancijos dienos simbolis – žibintas. Rudenį mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, taika, pozityvumu. Todėl šių metų simbolis skirtas nešti  šilumą, gerumą, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

Simbolinis Tolerancijos dienos žibintas sutelkė visą mokyklos bendruomenę bendram tikslui. Džiugu, kad šiemet į kūrybinių minčių generavimą įsijungė ir mokinių tėvai. Vyresniųjų klasių mokiniai noriai gamino žibintus namuose drauge su tėvais. Stebina žibintų gaminimo technikų bei medžiagų įvairovė, dydis, formos... Džiaugiamės sukurtų darbų gausa, tėvų išradingumu, kūrybiškumu.

8–10 specialiųjų, I–III socialinių įgūdžių ugdymo klasių  mokiniai  buvo pakviesti į mokyklos muziejų, kur vyko integruota pamoka „Kiekvienas nešam sielą lyg žibintą“ (mokytojos Dalia Kvederienė, Janina Dautartienė). Ugdytiniai stebėjo vaizdinę medžiagą, dokumentinius filmus „Čia mūsų namai“, „Raktas“, analizavo žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, diskutavo, ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos / netolerancijos atvejus, situacijas, kalbėjosi apie žmonių tarpusavio santykius, kaip juos paveikia stereotipai ir kaip svarbu išsaugoti žmogiškąsias vertybes, pagarbą kitos tautybės, rasės, kultūros, religijos žmonėms, analizavo, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam bei kitokiam. Kiekvienas atliko praktines užduotis, dalyvavo žaidybinėse bei refleksijos veiklose.

Muziejuje po pamokų vyko rinkimai „Tolerantiškiausias mokykloje“. Juose aktyviai dalyvauti pakviesta visa mokyklos bendruomenė.

Lavinamųjų klasių mokiniai piešė, spalvino, aplikavo, gamino žibintus (mokytojos Asta Juškienė, Birutė Vansevičienė, Ingrida Jurevičienė). Būrelio „Valdorfo mokyklėlė“ mokinukai sukūrė aplikacijas, darė koliažus (logopedė Aušra Stoškienė). Socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai pagamino žibintus iš buitinių atliekų – stiklo, skardos, siūlų (mokytoja Janina Dautartienė).

Vyresniųjų klasių mokiniai įvairiomis technikomis kūrė Tolerancijos žibintus (mokytojos Dalia Kvederienė, Daina Jonavičienė, Jurgita Šulcienė), gamino žibintų maketus iš įvairių medžiagų (socialinė pedagogė Ligita Čepienė, auklėtojos Audra Bitvinskienė, Ilona Šidlauskienė, Ilona Pupkevičienė, Vida Rybačiauskienė, Rita Bagdonienė, Nijolė Stravinskienė). Visa mokyklos bendruomenė kūrė „Tolerancijos žibintų alėją“ su viltimi, kad kiekvienas iš mūsų savyje nešiojamės pakankamai šviesos ir šilumos, tik drąsiau dalinkimės su šalia esančiais...

Kūrybiniai darbeliai eksponuojami mokyklos I ir II aukšto koridoriaus erdvėse.

Šiemet supratome, jog visų pirma toleranciją ugdome savo širdyje, o tik vėliau namuose, mokykloje ir kitose socialinėse aplinkose, ir įsiminėme, jog tolerantiškas žmogus – tas, kuris visada pradeda nuo savęs ir skatina kitus...

Mokytoja Dalia Kvederienė

2023 lapkritis

RUDENĖLIO DOVANOS

Nors visi jau nekantriai laukiame žiemos ir pirmojo sniego, bet dar pasigrožėkime auksaspalviu rudenėliu. Mūsų mokyklos mokinius pradžiugino Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijos pirmų klasių mokiniai, kurie mums surengė parodėlę „Rudenėlio dovanos“. Maloniai kviečiame aplankyti mokyklos bibliotekos erdves ir pasigrožėti rudeniškai spalvingais jų darbeliais.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2023 lapkritis

VAIDUOKLIŲ ŠVENTĖ

Spalio 31-ąją JAV ir daugelis Europos šalių švenčia Heloviną. JAV šios šventės metu vaikai dėvi kostiumus ir, vaikščiodami po namus, prašo saldainių, o suaugusieji, taip pat persirengę kostiumais ir užsidėję kaukes, dalyvauja vakarėliuose.

Daug kas mano, kad Helovinas – amerikietiška tradicija, bet iš tiesų jo šaknys slypi Europos pagonių ritualuose. Šią šventę keltai, gyvenę dabartinėje Airijoje, Škotijoje ir Meno saloje, švęsdavo naktį iš spalio 31 d. į lapkričio 1 d. Vasara baigdavosi spalio 31 d., žiema prasidėdavo lapkričio 1 d., ir šventė žymėdavo derlingojo sezono pabaigą bei žiemos pradžią.

Vis labiau Helovinas populiarėja ir Lietuvoje. Spalio 26 dieną mūsų mokykloje vyko vaiduoklių šventė. Lauke vaikai grožėjosi moliūgais, o edukacinėje kūrybinėje erdvėje apžiūrėjo Helovino dienai skirtą mūsų mokyklos mokinių piešinių parodą ir linksminosi. Tai labai linksma šventė. Vaikai žaidė bei rinko įdomiausią kaukę. Visi gavo saldainių, o išradingiausieji – prizus.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2023 spalis

MOKYKLOS DVIRAČIŲ IR TRIRAČIŲ

SLALOMO ČEMPIONATAS

Spalio 26 d. mūsų mokykloje vyko dviračių ir triračių slalomo čempionatas. Jame dalyvavo specialiųjų ir lavinamųjų klasių mokiniai, kurie norėjo pasitikrinti savo važiavimo dviračiu ar triračiu įgūdžius slalomo rungtyse.

Čempionate mokiniai turėjo kuo tiksliau ir greičiau įveikti paruoštą slalomo trasą dviračiu ar triračiu. „Olifu“ triračiais varžėsi mažieji lavinamųjų ir specialiųjų klasių mokinukai, o dviračių valdymo įgūdžius puikiai demonstravo vyresnieji specialiųjų ir lavinamųjų klasių mokiniai Pasibaigus čempionatui, išaiškėjo greičiausi ir tiksliausi Kėdainių „Spindulio“ mokyklos dviratininkai. Skirtingų slalomo čempionato grupių nugalėtojai apdovanoti medaliais, saldžiais gardumynais bei dovanėlėmis.

Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Rytis Šležys, Santa Vareikienė

2023 spalis

MINĖJOME PASAULINĘ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENĄ

Spalio mėnesį minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena, kuri mums primena, kokia svarbi  ne tik fizinė, bet ir psichinė sveikata. Ši diena leidžia stabtelti ir pasirūpinti savimi, savo emocine ir dvasine savijauta – tuo, ką dažnai pamirštame.

Psichologė Tamara šį mėnesį paskyrė temoms „Kaip aš jaučiuosi“ ir „Kas gali padėti“. Išleistas stendas, kuriame pateikta emocinės sveikatos problemų atpažinimo ir jos gerinimo medžiaga. Taip pat pagaminti ir išplatinti lankstinukai, informuojantys, kur reikia kreiptis, jei jautiesi emociškai blogai.

sv.stipr. mokykla.jfif
žalia šviesa.png

Vyr. slaugos administratorė Genė Brazauskienė

2023 spalis

KŪRYBINĖS EDUKACINĖS ERDVĖS ATIDARYMAS

Spalio 10 dieną mūsų mokykla pasipuošė vaikiškomis šypsenomis ir spalvotais balionais. Vyko kūrybinės edukacinės erdvės atidarymo šventė. Į popietę atvyko mokyklos direktorius Juozas Jančius, mokyklos bendruomenės atstovai bei 1–4 S, 5–6 S, 9–10 S, I–III L s klasių mokiniai ir mokytojai. Susirinkę mokyklos edukacinėje kūrybinėje erdvėje, visi klausėsi direktoriaus įžanginio žodžio, o vėliau mokyklos bibliotekininkė Kristina Malevičienė pristatė poetę, rašytoją, Kėdainių literatų sambūrio vadovę bei rajono fotografų draugijos narę Genę Sereikienę. Viešnia mokykloje atidarė fotografijos darbų parodą „Dermės: žmonių ir žiedų”. Genė Sereikiene pasakojo, kaip kilo mintis fotografuoti, kada išsipildė sena svajonė surengti fotografijos darbų parodą. Apžiūrėjome parodą. Susipažinome tik su dalimi jos nuotraukų. Tikimės, kad dar daug autorės fotografijų džiugins mokyklos bendruomenę.

Klausėmės ir naujausių poezijos posmų. Autorė įdomiai pristatė savo kūrybą bei bibliotekai padovanojo naujausią savo knygą. Ir ne tik  knygą, bet ir puikią dedikaciją joje. Taip pat viešnia pasveikino su naujos erdvės, kurioje ir eksponuojama jos paroda, atidarymu.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2023 spalis

ES PROGRAMAVIMO SAVAITĖ

„#CODEWEEK 2023“

MOKYKLOJE

Spalio 7–22 dienomis visoje Europoje paskelbta programavimo savaitė. Lietuvoje buvo užregistruota 219 programavimo renginių mokyklose ir kitose švietimo įstaigose.

ES programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kuria skatinamas kūrybiškumas, problemų sprendimas ir bendradarbiavimas, pasitelkiant programavimą ir kitą technologinę veiklą. Šios iniciatyvos tikslas – populiarinti programavimą, parodyti, kaip žmonės gali įgyvendinti įvairias idėjas programuodami, įgyti programavimo įgūdžių.

Aktyviai į renginio veiklas įsitraukė ir mūsų mokyklos 1–10 lavinamųjų, I–III L socialinių įgūdžių ugdymo, 5–6 specialiųjų bei būrelio ,,Valdorfo mokyklėlė“ 5–8 L klasių mokiniai bei mokytojai Ingrida Jurevičienė, Birutė Vansevičienė, Asta Juškienė, Janina Dautartienė, Jurgita Šulcienė, Aušra Stoškienė. EU ,,Code Week“ užregistruotame renginyje ,,Piešiu ir atrandu“ veiklų metu mokiniai atliko kūrybines programavimo užduotis popieriuje. Dalyvaudami veikloje be kompiuterio ugdytiniai piešė paveikslėlius, naudodami ,,Pixel Art“ techniką. Iš pradžių buvo pateiktos užkoduotos piešinių lentelės, pagal kurias skaičiuodami ir spalvindami mažus kvadratėlius, vaikai kūrė grafinius paveikslėlius gamtos ir gyvūnų tema. Atlikdami kodavimo užduotis, mokiniai ugdė atidumą, loginį mąstymą, orientavimąsi popieriaus lape, mokėsi skaičiavimo bei spalvų pažinimo.

Prie tarptautinės programavimo ,,Code Week“ savaitės iniciatyvos prisijungė ir mokyklos IT mokytoja Vaiva Siutilienė. Susipažinusi su portale skelbiamais ištekliais ir apgalvojusi IT pamokų temas, mokytoja į programavimo veiklas įtraukė įvairaus amžiaus mokinius. 5–7 specialiųjų klasių mokiniai atliko užkoduotas užduotis – ieškojo pasislėpusių gyvūnų. Dirbdami su išmaniąja bitute – robotuku, mokėsi pažinti gyvūnus. Vyresnieji mokiniai, atlikdami veiklas kompiuteriu, lavino programavimo įgūdžius ,,Code.org“ svetainėje.

Pasibaigus renginiui, mokinių darbai pristatyti EU ,,Codeweek“ renginio puslapyje. Ugdytiniai ir mokytojai įvertinti dalyvio sertifikatais. Mokykloje surengta mokinių kūrybinių darbų paroda.

Mokytoja Ingrida Jurevičienė

2023 spalis

SPALIO 15-OJI – PASAULINĖ RANKŲ PLOVIMO DIENA

Visuomenės sveikatos specialistė Gražina Bičkienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Stočkuvienė 5–8 lavinamosios klasės mokiniams priminė, kokius virusus perduodame per rankas, kaip taisyklingai plauti rankas, kad išvengti ligų. Žaidėme žaidimą „Pagauk virusą”, kurio metu, nusiplovę rankas su muilu, UV žibintuvėlio pagalba žiūrėjome, ar neliko ant rankų pasislėpusių ligų sukėlėjų.
Einant vaikams pietauti, stebėjome, ar jie plauna rankas, ar taisyklingai moka jas plauti. Norime pasidžiaugti, kad nereikėjo priminti, ką reikia daryti prieš valgį. Šią pamoką vaikai išmoko puikiai.

Bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Stočkuvienė

2023 spalis

TARPTAUTINĖ ŠYPSENOS DIENA

Kiekvienais metais pirmą spalio mėnesio penktadienį pasaulyje yra minima Tarptautinė šypsenos diena. Spalio 6 d. mūsų mokykla taip pat prisijungė prie šios dienos paminėjimo. Mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami būti linksmi, juokauti ir daug daug šypsotis. Juk šypsena yra draugiškumo ir nuoširdumo išraiška. Jau iš ryto mokiniai buvo „paženklinti“ šypsenų antspaudais, o mokytojams buvo užkabinti šypsenų medaliai. Kabinetų durys taip pat priminė, kad į klasę reikia įeiti su šypsena. Per pertraukas mokiniai ir mokytojai fotografavosi prisidėdami linksmas veido detales. Švęsdami šią dieną kalbėjome, kad per mažai šypsomės, juk reikėtų šypsenas dalinti vieni kitiems kasdien.

Mokytoja Janina Maliauskienė

2023 spalis

ŠILTAS ,,AČIŪ JUMS, MOKYTOJAU!“

Ankstyvą spalio 5-osios rytą mūsų mokyklos mokiniai, padedami muzikės Ramunės, šokių mokytojos Ilonos, darbo tarybos, paruošė nuoširdžią staigmeną – muzikinį sveikinimą savo mokytojams.

Jau prie mokyklos durų mokytojų laukė patiestas raudonas kilimas, karšta kava, arbata, spalvingi balionai, gražūs sveikinimo žodeliai, pieštos ir gyvos gėlės...

Didžiojoje salėje ant scenos savo mokytojų jau laukė mūsų mokyklos dainorėliai, kurie, akompanuojant mokytojai Ramunei, dovanojo dvi dainas: M. Strazdės  „Ruduo“, A. Noviko  ,,Kelias į mokyklą“. O „diriguojant“ šokių mokytojai Ilonai, mūsų šokėjėliai ne tik dovanojo du šokius, bet ir pakvietė savo mokytojus šokti.

Kartu dainavo, šoko ir mūsų mokyklos vadovai, todėl konstatuojame, – gavome dovanų puikias bendrystės akimirkas...

Mokytojai mūsų, ačiū! Ir toliau būkit mums šviesa, švieskite saule!

Mokytoja Ramunė Jurkienė

2023 spalis

KOLEKCIONUOTI VISADA ĮDOMU

Rugsėjo 20 dienos popietę 1–4 S, 5–6 S, 9–10 S, I–III L s klasių mokiniai ir mokytojai susirinko mokyklos bibliotekoje susitikti su kolekcioniere Vida Šlikiene. Susipažinome su dalimi jos kolekcijos, klausėmės kolekcionierės pasakojimų, kaip kilo mintis pradėti kolekcionuoti būtent batus. Sužinojome, kiek laiko jai prireikė surinkti esamą kolekciją, kad viešnia turi jau daugiau nei 400 batų porų. Vidos Šlikienės tikslas – surinkus daugiau kaip 2000 porų batų, įkurti Kėdainiuose batų muziejų. Visi su dideliu smalsumu apžiūrinėjome batus: nuo mažiausių lėlės batelių iki krištolinių batų. Susitikimo metu buvo pristatytos mūsų bibliotekoje kurį laiką eksponuojamos vazelės, kurias taip pat kolekcionuoja Vida Šlikienė. Viešnia padovanojo mūsų mokyklos bibliotekai savo kolekcijoje turimų mažų knygelių. Maloniai kviečiame jas paskaitinėti.

Mokyklos bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2023 rugsėjis

 

TARPTAUTINIS PROJEKTAS

„#BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2023” – KĖDAINIŲ ,,SPINDULIO“ MOKYKLOJE

Saulėtą rugsėjo 26 dieną mūsų mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs projektas, propaguojantis sportą ir fizinį aktyvumą Europoje „#BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2023”.

Mokyklos kiemelyje skambant nuotaikingai muzikai, mokytojai ir mokiniai entuziastingai atliko ritminę muzikinę pramankštą, įtvirtino šokio žingsnius, aktyviai mokėsi pagrindinių valso žingsnių linijose.

Pabaigoje šokome kompoziciją „Rudeninis valsas“. Ir tai mums dovanojo daug puikių emocijų!

Šios šokio šventės organizatorė ir vedėja – Ilona Medelinskienė. Projektą padėjo įgyvendinti mokytojai Gytis Sarapas ir Ramunė Jurkienė.

Akt. mokykla [1024x768].png
sv.stipr. mokykla.jfif

Mokytoja Ramunė Jurkienė

2023 rugsėjis

bottom of page