top of page

MOKYKLOS RENGINIAI

VASAROS TAKU: KUR VEDA MUS GAMTA

 

Žmogus apdovanotas puikiais instrumentais, kurių dėka gali pažinti pasaulį, save, justi savo kūną, orientuotis aplinkoje, naudotis daiktais, fiksuoti įvairiausius išorės siunčiamus signalus, bendrauti su žmonėmis, išreikšti save. Tos gamtos dovanos vadinamos pojūčiais. Birželio 10–14 dienomis 5–10 L klasių mokiniai vykdė projektą „Vasaros taku: kur veda mus gamta“.

Pirmadienį ugdytiniai dalyvavo kvapų dienos „Kaip kvepia gamta?“ veiklose: pasinėrė į spalvingą ir kvapnų gėlių pasaulį, kūrė mandalą iš pievos augalų, žaidė uoslės lavinimo žaidimus, gamtos kvapų dirbtuvėse tyrinėjo aromatinius vaistinius augalus, ruošė ir degustavo arbatas. Vienbalsiai išrinko skaniausią arbatą. Ja tapo „Šokoladinė mėtų arbata“.

Birželio 11 d., antradienį, mokiniai tęsė projektą, vykdydami dienos veiklas tema „Ką aš matau?” Nuo pat ryto vaikai ruošėsi kelionei į Kauną, Tado Ivanausko zoologijos muziejų – vieną seniausių respublikoje. Nuvykę į Kauną, Laisvės alėjoje suradę 106 pastato numerį, pravėrėme muziejaus duris. Dalyvavome edukacijoje „Gyvūnų namai namučiai gamtoje“ sužinojome, kokie įdomūs gali būti gyvūnų namai, dėliodami erdvinę dėlionę, žaisdami nedidelėmis grupelėmis, įsivertinome, ar tikrai žinome, kokie gyvūnai gyvena miške, pievoje, prie vandens telkinio ir vandenyje, gyvenvietėje. Vaikščiodami po skirtingas muziejaus sales, apžiūrėjome didžiules viso pasaulio gyvūnų ekspozicijas.

Trečiadienį, birželio 12 d., išvykoje į Vytauto parką ugdytiniai klausėsi gamtos garsų: ką šnara medžiai, kokie paukštelių balsai, apie ką pasakoja aplinkos garsai. Sukūrę „Daiktų orkestrą“, vaikai muzikavo neįprastais instrumentais, rastais gamtoje.

Birželio 13 d., ketvirtadienį, tęsdami projekto „Vasaros taku: kur veda mus gamta“ veiklą, mokiniai lankėsi „Charlie“ picerijoje, ragavo savo mėgstamus patiekalus. Pavalgę išrinko skaniausią patiekalą – picą „Boružėlė“.

Penktadienį, paskutiniąją projekto dieną, mokiniai, dalyvaudami „Liečiu ir jaučiu“ veikloje, atliko menines-kūrybines veiklas: piešė ant akmenukų, ant medžio kamieno, dalyvavo popierinių lėktuvėlių lankstymo ir skraidinimo varžybose, kūrė meną pro fotoobjektyvą, surengė muilo burbulų šou.

Projekto metu ugdytiniai įgijo vaizdinių žinių apie gyvos ir negyvos gamtos objektus, praplėtė aplinkos pažinimo ribas; sustiprino skonio, klausos, lytėjimo, regos, uoslės pojūčius bei suvokimą.

Atlikdami numatytas veiklas, dalyvaudami žaidybinėse veiklose, pasitikrino turimas ir įgijo naujų žinių. Mokiniai mokėsi kultūringo elgesio ir gražaus bendravimo, patyrė atradimų džiaugsmą, teigiamų emocijų.

Mokytojos Birutė Vansevičienė, Asta Juškienė

2024 birželis

ASTOS ADOMAVIČIENĖS AUTORINĖ DARBŲ PARODA „SPALVOS KERAMIKOJE“

Gegužės 13–31 dienomis mokykloje vyko Astos Adomavičienės autorinių darbų paroda „Spalvos keramikoje“. Darbais džiaugėsi mokytojai, mokiniai ir visi darbuotojai, mokyklos svečiai.

Parodos atidarymo metu autorė papasakojo apie savo kelią į meno pasaulį. „Menas – tai ta vieta, kur gali panirti į fantastikos pasaulį", – šypteli Asta Adomavičienė, kurią kūry­ba, estetika, saviraiška per meną lydi nuo pat mažumės. O ir mokytis kažko naujo, įgyti papildomų žinių, kaip tikina pašnekovė, niekada nevėlu. Juk taip nuostabu pildyti savo svajones! „Mane dailė traukė visada. Mano tėvukas buvo meniškos sielos. Norėjo tapyti, tačiau vis tam laiko nerasdavo. Netgi tapęs pensininku, tapyti nepradėjo,“ – prisimena A. Adomavičienė.

– Aš nuo mažens labai mėgdavau piešti. Mokykliniai sąsiuviniai būdavo piešiniais išmarginti. Vaikystėje lankiau dailės būrelį, – pasakojimą apie save pradėjo moteris. – Lankydavau parodas, stebėdavau plakatus, stendus, tačiau, tik domėdamasi menu, supratau jų reikšmę. Vėliau, sukūrusi šeimą bei namuose augindama dvi savo atžalas, taip pat nepaleidau pieštuko iš rankų. Kurti įkvepia aplinka. Labai patinka stebėti saulėtekius. Be galo patinka ankstyvas rytas. Gal todėl ir mėgstamiausia spalva – chaki rusvumas. Mėgstu anksti keltis ir aukštinu rytą... Žavi pavasaris ir bundanti gamta. Tai suteikia vidinės energijos ir noro kurti.

Asta 13 metų lanko Kėdainių dailės mokyklos suaugusiųjų dailės studiją. Tik atėjus į dailės mokyklą, ne iš karto pradedama tapyti – pirmiausiai vyksta susipažinimas su guašu, akvare­le, tapybos technikos pradžiamoksliu. Vėliau prasideda kūrybinis darbas. Dailės mo­kykloje Asta ne tik įgijusi naujų įgūdžių, bet ir atradusi naują aistrą – keramiką.

„Iš tiesų dievinu keramiką. Vis norėjosi kažko naujo išmokti, mat, kai darai tą patį per tą patį, po kažkiek laiko tai nusibosta. Nejučiomis pradedi ieškoti kažko naujo – naujų technikų, naujų tekstūrų, naujų saviraiškos būdų. Būna momentų, kuomet išsisemi, bet be meno ilgai gyventi negaliu“, – prisipažįsta A. Adomavičienė.

Paklausta, kuo ją, aliejinės tapybos mėgėją, patraukė keramika, Asta trumpam susimąsto. „Tikriausiai tuo, kad yra mažiau taisyklių. Tapyboje reikia labai žiūrėti, kad, pavyzdžiui, teisingai būtų parinktos šiltos ar šaltos spalvos, jų gama. Nors, aišku, išminkyti molį ir sukurti dirbinį taip pat sudėtinga – skirtingos molio rūšys turi savo lipdymo specifiką. Bet visas tas čiupinėjimas, lipdymas rankomis man labai patinka. Prieš darant darbą, visada padarau eskizą“, – pasakojo Asta. Tiesa, beveik visi jos kūriniai yra ne taikomojo, o labiau dekoratyvinio pobūdžio.

Asta patikino, kad, pradėjus mokytis Dailės mokykloje, jos braižas bei kūryba tapo žymiai brandesni. O ir į pirmuosius savo darbus dabar žiūri atlaidžiai.

Darbų vertintoja yra dukra, kuri baigė Dailės mokyklą ir vertina meną. Ji yra pirmoji kritikė ir vertintoja, ir patarėja. Jei pirmi darbai šeimos labai nesužavėjo, tai dabar labai vertinami. Atvykus svečiams, vyras visada didžiuodamasis parodo Astos darbus.

Menininkė darbų neparduoda ir pagal užsakymą negamina. Tik artimiems žmonėms gali dovanoti. O ir išsiskirti su ilgai brandintais, kurtais kūriniais yra sunku.

Kūrybiškumu pasižyminčiai Astai pavyko atrasti ir dar vieną širdžiai mielą užsiėmimą. Tai – floristika. Ir nors naujojo pomėgio mezgasi dar tik užuomazgos, Asta tikino, kad darbas su augalais ją labai traukiantis.

„Esu įsitikinusi, kad kūrybiškumas praverčia visur – ir namuose, ir gyvenamojoje aplinkoje, ir net, pa­vyzdžiui, auginant gėles. Visada ieškau ne paprastų, bet išskirtinių, kažkuo kitokių gėlyčių. Kūrybiškumas, ne­tradicinis mąstymas padeda įvairiose situacijose“, – pasakojo pašnekovė. Kartu ji pridūrė, kad ankstyvos kū­rybiškumo pamokos jai taip pat labai praverčia ir dabartiniame darbe – moteris „Spindulio“ mokykloje dirba vyr. virėja. „Be abejo, polinkis į meną praverčia ir darbe, kuomet rei­kia serviruoti stalą, puošti patiekalus. Man labai patinka grožis, estetika, stengiuosi save kasdien apsupti tik tuo, kas yra gražu", – pažymėjo A. Adomavičienė.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė, mokytoja Dalia Kvederienė

2024 birželis

MOKOMĖS SMAGIAI

Baigdami mokslo metus, paskutinę mokymosi savaitę 1–4 specialiųjų klasių mokiniai vykdė projektą „Mokomės lauke, veikiame drauge“, kurio metu buvo siekiama netradicinėje aplinkoje ugdyti mokinių kūrybiškumą, fizinį aktyvumą, pažintinius gebėjimus, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Mokiniai atliko įvairias praktines-kūrybines užduotis su augalais, vandeniu, smėliu. Tyrinėdami augalus, jie darė augalų akvariumus, matematinius gebėjimus demonstravo, matuodami medžių kamienų apimtį ir duomenis fiksuodami piktograma. Dirbdami su smėliu, vaikai gamino geometrines figūras ir rašė raideles smėlyje. Veiklų su vandeniu dieną mokinukai vykdė įvairius tyrinėjimus, maišė spalvas ir išgavo naujus atspalvius bei atliko kūrybinį darbą „Mamos plaukai lietuje”.

Taigi, gamtos ištekliai: smėlis, vanduo ir augalai – puikiausios priemonės ugdymuisi ir pažinimui.

Mokytoja Janina Maliauskienė

2024 birželis

TURISTINIS ŽYGIS

 

Mokslo metams einant link pabaigos, o vasarai įsibėgėjant, 3 grupės berniukai ir I–III socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai išvažiavo dviračiais į turistinį žygį.

Pirmoji turistinio žygio dalis – įveikti 7 km atkarpą dviračiais iki sodybos „Laimės žiburys“. Saulė nekepino, tad minti dviratį buvo smagu. Paskutinėje atkarpoje, važiuodami pievų keliuku, net lenktyniavome.

Sodyboje mus pasitiko Luna su Rojumi – du dideli, bet labai draugiški šunys, kurie prisijungė prie mokinių veiklų ir žaidimų. Visi vaikai norėjo pažaisti su augintiniais, mėtydami jiems kamuolį. Šunys tuoj įsitraukė į šį žaidimą, nes tai jų mėgstamiausias užsiėmimas.

Mokytojui Gintarui pravedus žvejybos pamoką, keliems vaikinukams pavyko pagauti net sprindinių karosų. Vakarėjant, pasiskirstę komandomis, kam kuri veikla artimesnė, kibome į darbus: kas buvo atsakingas už laužo kūrenimą šašlykų kepimui, kas – už palapinių statymą, o kas – už kubilo paruošimą vakaro maudynėms. O tada jau linksmybės, skani, ant laužo kepta vakarienė, žaidimai, pasisėdėjimas kubile ar arbatos gėrimas ant tvenkinio lieptelio. Sutemus visi susėdom aplink laužą ir kepėm saldžius zefyrus. O sugulus palapinėse dar ilgai netilo balsai, juk taip smagu paplepėti su draugu.

Laikas prabėgo nepastebimai ir jau vėl teko sulankstyti palapines, susidėti daiktus ir po skanių pusryčių parminti į mokyklą.

Labai tikimės, kad ir kitais metais mums pavyks užsisakyti nuostabų orą ir taip šauniai paturistauti.

Mokytojai Vaiva Siutilienė, Rytis Šležys

2024 birželis

MOKOMĖS LAUKE, VEIKIAME DRAUGE

Gamta – tai natūrali aplinka, kurioje galima sužadinti vaikų smalsumą ir susidomėjimą, įtraukti į įvairias veiklas: stebėjimą, tyrinėjimą, eksperimentavimą, modeliavimą. Inovatyvios  idėjos lauko erdvėse skatina vaikų žaidybinę veiklą, lavina kūrybiškumą, pažintinius gebėjimus. Gamtoje daug spalvų, kurios suteikia energijos, ramina, atpalaiduoja. Vaikai, dažnai būdami gamtos aplinkoje, turi galimybę ne tik ja naudotis, pažinti, bet ir suvokti, jog gamta yra svarbiausia žmogaus gyvenimo aplinka.

Birželio 3–7 dienomis 1–4 lavinamųjų klasių mokiniai vykdė projektą ,,Mokomės lauke, veikiame drauge“, kurio idėja – mokinių pažintinių gebėjimų ir kūrybiškumo lavinimas per patyrimines veiklas, veikiant natūralioje aplinkoje. Kiekvienos projekto dienos veikla buvo organizuojama pagal temas: kūrybinės raiškos diena – „Gamtos atradimai“, fizinio aktyvumo diena – „Drauge mes stiprūs“, smėlio terapijos diena – „Smėlio menas“, žaidimų su vandeniu diena – „Tyrinėjimai prie vandens“, bendravimo ir emocinės sveikatos diena – „Piknikas ant žolės”. Veiklų metu buvo skatinamas ugdytinių kalbinis aktyvumas, plečiamas žodynas, vaikai buvo pratinami pamatyti, atrasti, palyginti. Mokiniai, pasitelkdami įvairias dailės technikas bei priemones, atliko kūrybinius darbelius iš gamtinės medžiagos ir antrinių žaliavų, naudodami gamtinę medžiagą, smėlį, vandenį, augalus, tyrinėjo, eksperimentavo, modeliavo. Aktyviai judėdami ir veikdami gamtoje, mokiniai gerino emocinę sveikatą ir nuotaiką.

Prabėgusi savaitė, pilna teigiamų emocijų, atradimų, judrių žaidimų, pažinimo džiaugsmų, įrodo, kad ugdymas gamtoje – tai ne tik puiki galimybė susidraugauti su gamta, bet ir galimybė būti sveikam ir laimingam.

Mokytoja Ingrida Jurevičienė

2024 birželis

KAIP GREIT PRABĖGO METAI ŠIE...

 

Jau tapo gražia tradicija besibaigiančius mokslo metus palydėti švente. Šiais metais renginys vadinosi „Kaip greit prabėgo metai šie...“. Nuo ankstyvo ryto mokyklos kieme šurmuliavo mokiniai, jų tėvai, bendruomenės nariai. Vadovaujami dailės mokytojos Marijos Burneikienės, visi kūrė instaliaciją „Ištiesk tvarumui ranką“ – taip prikeldami daiktus antram gyvenimui ir suvokdami tvarumo naudą. Iš atliekų sukurtos įdomios skulptūros papuošė mokyklos kiemą. O mokyklos viduje, edukacinėje-kūrybinėje erdvėje buvo galima aplankyti mokinių darbų parodas. Pasigrožėję  darbais, bendruomenės nariai sugužėjo į didžiąją salę, kur pasitiko nuotaikinga muzikinė improvizacija – kojų šokis „Bitute pilkoji“. Visi, stebėję „Mažojo teatro“ jaunųjų artistų spektaklį „Stebuklinga gėlelė“ suvokė, kad yra gera daryti gerus darbus.

Nuo 2015 metų mokslo metus užbaigiame pagerbdami aktyvius,  mokyklą garsinančius mokinius – „Spindulio“ mokyklos spinduliukus. Šiais metais šauniausi mokiniai buvo apdovanoti naujai sukurtomis statulėlėmis, kurios atspindi mūsų mokyklos pavadinimą. Keturi spinduliukai yra susiję su mokslo ir elgesio rezultatais. Metų moksliukais tapo Gabija G. ir Viktorija V. Metų aktyvuolė – Vaida M. Metų kultūringiausias – Mindaugas K. Septynios nominacijos buvo skirtos neformaliajam ugdymui. Sporto, šokio, informacinių technologijų, medžio darbų, Valdorfo mokyklėlės, teatro ir muzikos būrelių vadovai įteikė statulėles labiausiai nusipelniusiems būrelių spinduliukams. Buvo pasidžiaugta mokiniais ir juos rengusiais mokytojais, kurie įsitraukė į įvairias veiklas rajone, respublikoje ar už jos ribų. Stebėdami prabėgusias mokslo metų akimirkas, prisiminėme nuveiktus gerus darbus, įdomias veiklas, netradicines dienas, neformaliojo švietimo pasiekimus. Renginio nuotaiką skaidrino šokių būrelio „Šėlsmas“ šokėjai ir muzikos būrelio „Varpelis“ dainorėliai. Šventę vainikavo šokis „Baltas paukštis“.

Mokytojos Daina Jonavičienė, Janina Dautartienė

2024 gegužė

KALBOS IR JUDESIO UGDYMO VIENOVĖ INTEGRUOTOJE VEIKLOJE

Siekdami specialiųjų poreikių mokinių ugdymo dermės, mokyklos logopedės ir fizinio ugdymo mokytojai kūrybiškai integruoja kalbos ugdymo ir judesio lavinimo turinį. Šių ugdymo sričių sąsajos atsispindėjo gegužės mėnesį įgyvendintame projekte „Gyvųjų raidžių karuselė“. Aušros Stoškienės ir Ritos Kairienės vedamose logopedinėse pratybose 1–4 specialiųjų ir 5–8 lavinamųjų klasių mokiniai, tobulindami taisyklingos artikuliacijos įgūdžius, mokėsi eiliuotų garsus ir raides įtvirtinančių dvieilių bei ketureilių. Interneto erdvėje vaikai ieškojo raides įsiminti padedančių  paveikslėlių, tobulindami smulkiosios motorikos gebėjimus, juos kirpo ir spalvino. Siedami paveikslėlius su pačių dekoruotomis raidėmis, išskirdami pirmąjį daikto pavadinimo garsą, mokiniai įtvirtino raidžių pažinimą bei tobulino foneminės klausos ir garsinės analizės įgūdžius. Logopedės džiaugiasi tėvų ir grupių auklėtojų pagalba vaikams, įsimenant eiliuotus tekstus.

Fizinio bei gydomojo fizinio ugdymo mokytojai Gintaras Čečkauskas ir Santa Vareikienė įtvirtino raidžių pažinimą, mokydami ugdytinius jas vaizduoti kūno judesiais. Šioje veikloje buvo stiprinama mokinių stambioji motorika, skatinamas fizinis aktyvumas, ugdomas kūrybiškas kūno judesių pritaikymas.

Gegužės 28 dieną projektą organizavę pedagogai pakvietė mokinius į integruotą pamoką – baigiamąjį projekto „Gyvųjų raidžių karuselė“ renginį, kuriame vaikų laukė eilėraščio personažas – drakoniukas Nežiniukas. Pakvietę jį į raidžių karuselę, vaikai deklamavo išmoktus eilėraštukus, minė mįsles, kūno judesiais demonstravo raides, dėliojo žodžius iš dekoruotų ir „gyvųjų“ raidžių, liesdami atpažino „Paslapčių dėžėje“ pasislėpusius žaislus, atliko kalbines, judriąsias, kūrybines užduotis. Drakoniukas aktyviai dalyvavo pamokoje, dekojo vaikams už bendrystę, o atsiveikindamas nudžiugino juos saldžiomis dovanomis. Po renginio reflektuodami projekte vykdytas veiklas, mokiniai džiaugėsi galėję su draugais pasidalyti saviraiškos sėkmėmis, pozityviomis emocijomis...

Logopedinių pratybų ir fizinio ugdymo bei gydomojo fizinio ugdymo pamokų integravimas plėtoja kalbinio ugdymo ir judėjimo formų įvairovę. Integralaus ugdymo modelis stiprina mokinių motyvaciją, kūrybiškumo gebėjimus, skatina aktyvų dalyvavimą veiklose bei sudaro sąlygas turimų gebėjimų ir įgūdžių įtvirtinimui.

Logopedės Aušra Stoškienė, Rita Kairienė

2024 gegužė

RANKDARBIŲ PARODOS MOKYKLOJE

Balandžio mėnesio pabaigoje mūsų mokyklos edukacinėje ir kūrybinėje erdvėje surengtos dvi parodos: Monikos Žukaitės darbų paroda „Linksmieji žaisliukai“ ir Daivos Žukienės – „Vilnoniai avinėliai“. Parodų atidaryme dalyvavo darbų autorės bei Baisogalos darželio-mokyklos Pakiršinio skyriaus 1 klasės mokinė Eva Suchockytė su savo tėveliais. Eva demonstravo Daivos Žukienės rankų darbo suknytę, o mergaitės mama, Jolanta Suchockienė, puošėsi jos nerta palaidine. Mūsų mokyklos mokiniai su dideliu susidomėjimu klausėsi Daivos Žukienės pasakojimo. Jie sužinojo, kad darbų autorė neria vąšeliu ir mezga virbalais. Savo megztų rūbų kolekciją „Vilnoniai avinėliai“ ji pristatė Šiauliuose, renginyje ,,Ein saulelė aplink dangų“. D. Žukienė taip pat vedė renginį ,,Megzta pasaka“ Pakiršinio mokykloje-darželyje bei surengė parodą ,,Tu numegzk man, mama, kelią“ Pakiršinio dvare. Darbų autorė dalyvavo Radviliškio rajono tautodailės darbų parodoje ,,Iš praeities į dabartį‘‘ ir kitose parodose.

Pristatydama parodą „Linksmieji žaisliukai“, Monika papasakojo, kad meilę rankdarbiams paveldėjo iš mamos, močiutės, prosenelės. Rankdarbių kūrimas prasidėjo nuo tada, kai ji sugalvojo padaryti megztą dovanėlę mamai Motinos dienos proga. Pirmas darbelis buvo meškiukas, kuris visiems labai patiko, taip ir gimė noras gaminti žaisliukus.

Renginio pabaigoje Eva Suchockytė padeklamavo eilėraštį, skirtą mamoms Mūsų mokyklos mokiniai, apžiūrėję autorių darbus, susižavėjo jų kruopštumu.

Dėkojame autorėms už pristatytą darbų parodą ir linkime joms sėkmės kūryboje.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2024 gegužė

PROJEKTAS

„GYVŪNAI – MŪSŲ DRAUGAI“

 

Gyvūnai – neatsiejama gamtos, mūsų aplinkos, mūsų gyvenimo dalis, todėl stengiamasi ugdyti vaikų atsakomybės jausmą už šalia mūsų esančius gyvūnus, jų globą. Vaikams svarbu pažinti gyvūnus ne tik iš knygų, bet ir paglostyti, pamaitinti, pabūti šalia. Bendravimas su gyvūnais padeda tobulinti emocinius, socialinius bei pažinimo įgūdžius.

Mūsų mokykloje gegužės 21–23 dienomis mokytojos Birutė Vansevičienė ir Ingrida Jurevičienė įgyvendino projektą „Gyvūnai – mūsų draugai“, kurio tikslas – ugdyti mokinių kalbinius, socialinius bei pažintinius gebėjimus, domėjimąsi gyvąja gamta per patyriminį ugdymą. 1–4 ir 5–8 lavinamųjų klasių mokiniai, dalyvaudami VŠĮ „Gerų patirčių namai“ natūralioje aplinkoje, atliko edukacines patyrimines veiklas. Ugdytiniai turėjo galimybę artimai pažinti naminius gyvūnus, juos prižiūrėti, maitinti. Vaikai šėrė triušius žole, lesino vištas pačių išlukštentais kukurūzais, džiaugėsi katinėlio draugija, paglobojo šuniuką. Mokinukai atliko menines-kūrybines veiklas gamtoje, piešė ant akmenėlių, tapė ant „lango“ į gamtą, kūrė koliažus iš natūralių augalų, plakatą „Mano mylimas gyvūnas“.

Lankydamiesi mokyklos bibliotekoje, ugdytiniai klausėsi skaitomų pasakų, lietė, tyrinėjo sensorines garsines knygas apie naminius gyvūnus, aptarė iliustracijas. Klasėse vaikai stebėjo edukacinius filmukus, atliko užduotis interaktyvioje lentoje.

Mokiniai projekto veiklų metu pajuto žmogaus ir gyvūnijos ryšį, ugdėsi pagarbą ir globos jausmą gyvybei, turtino pažinimo patirtį, įgijo teorinių ir praktinių žinių, patyrė daug teigiamų emocijų.

Ačiū VŠĮ „Gerų patirčių namai“ edukatorei Aistei Plesnevičiūtei už patyriminių veiklų organizavimą.

 

Mokytojos Birutė Vansevičienė, Ingrida Jurevičienė

2024 gegužė

BENDRYSTĖS VAKARAS MUZIEJUJE

Gegužės 20 dienos vakare mokyklos muziejuje paminėta Tarptautinė muziejų diena. Šventėje dalyvavo 2 ir 3 grupių vaikai su auklėtojomis. Mokytoja Dalia Kvederienė pasidžiaugė, kad pirmą kartą mokykloje vyksta toks renginys mokyklos muziejuje. Ji pristatė metraštį, eksponatus, vaizdinę medžiagą apie mokyklą. Susitikimo pradžioje visi dalyviai žaidė apšilimo žaidimus. Vėliau vyko edukacija „Kėdainių krašto knygiai“. Ją vedė Jadvyga Petrusevičienė, Kėdainių M. Daukšos bibliotekos vyr. bibliografė. Mokiniai sužinojo apie Kėdainių krašto lietuviškos knygos kūrėjus, jų nuveiktus darbus, klausėsi A. Kaminsko istorinės publicistinės poemos „Kėdainių kronikos“ ištraukų, susipažino su knygomis. Kiekvienas dalyvis įgytas žinias pasitikrino protmūšyje. Pralaimėjusių nebuvo, kadangi nugalėjo draugystė! Saldus prizas tik paskatino tolesnei aktyviai veiklai. 2 grupės merginų sukurta vaidybinė improvizacija „Pirštukų draugystės teatras” šventės dalyvius privertė susimąstyti, kokia svarbi žmogui ir gyvūnams yra draugystė ir kokia sunki vienatvė… Auklėtoja Audra Bitvinskienė pristatė grupės metraštį, kurį kaupė 30 metų. Kiek emocijų vaikams sukėlė fotografijos, kuriose – jų tėvai, tetos, broliai, sesės… Meninių dirbtuvių „Noriu į mėnulį” veiklos metu mokiniai sukūrė bendrą, ilgiausią piešinį-koliažą. Nuotaikingai nuteikia katinų įvairovė, spalvų gama ir pati darbo kompozicija. Džiugino vaikų kūrybiškumas, aktyvumas, malonus tarpusavio bendravimas ir pagalba draugui. Pasidžiaugę bendru darbu, nusprendėme, kad ir mes turime svajonių, tik reikia, kad jas kas nors išpildytų… Pamanėme, kad tai padarytų žvaigždės. Todėl kiekvienas surašėme savo slapčiausius norus ant spalvotų skritulių, pririšome prie oro baliono ir paleidome kilti į žvaigždes…

Auklėtojos Ilonos Krasauskienės vedamoje viktorinoje „Ką žinai apie mokyklą?” dauguma mokinių puikiai atsakė į klausimus, greitai atliko kūrybines užduotis. Vėliau mokinių laukė malonus siurprizas – „Muziejuko vaišės”. Refleksijos metu mokiniai džiaugėsi renginiu „Bendrystės vakaras” ir  pageidavo, kad tai  taptų mokyklos tradicija.

Mokytoja Dalia Kvederienė

Socialinė pedagogė Ligita Čepienė

2024 gegužė

ŠEIMOS SAVAITĖ

 

Gegužės 13–17 d. mokykloje vyko netradicinė savaitė „Aš ir mano šeima“, kurios metu visas dėmesys buvo skirtas šeimos temai.

Mokiniai atliko įvairias veiklas, susijusias su šeima: piešė, gamino darbelius iš popieriaus, molio, mokėsi dainelių, vaidino, žaidė žaidimus, suko ratelius, atliko mokomųjų dalykų užduotis, pojūčių kabinete žiūrėjo filmus ir, žinoma, daug galvojo apie brangiausius pasaulyje žmones bei patyrė daug gerų emocijų.

Gegužės 17 dieną savaitės veiklas vainikavo renginys „Šeimos sporto šventė“, į kurią susirinko gausus būrys visos mokyklos mokinių tėvelių. Kaip tik šią dieną pirmą kartą buvo minima Vaiko diena, todėl nieko nėra nuostabesnio, kaip praleisti šią dieną kartu su savo vaikais. Smagu buvo stebėti, kaip tėveliai stengėsi aktyviai dalyvauti sportinėse rungtyse ir komandiniuose žaidimuose. Vaikams sportuoti kartu su tėveliais buvo tikras džiaugsmas.

Taigi, šią dieną šventėme vaikystės šventę ir dovanojome džiaugsmą Vaikui ir vieni kitiems.

 

Mokytojos Janina Maliauskienė, Santa Vareikienė

2024 gegužė

ĮTRAUKUSIS FUTBOLAS

 

Gegužės 9 dieną mūsų mokyklos stadione vyko Kėdainių rajono įtraukiojo futbolo turnyras. Jame dalyvavo Akademijos ir Josvainių gimnazijų, Dotnuvos ir Labūnavos pagrindinių mokyklų bei dvi Kėdainių „Spindulio“ mokyklos komandos.

Pasibaigus turnyrui, paaiškėjo, kad pirmą vietą iškovojo Dotnuvos pagrindinės mokyklos komanda, antrą –„Spindulio“ 1 komanda, trečią – Josvainių gimnazijos komanda, ketvirtą – Akademijos gimnazijos komanda, penktą – „Spindulio“ 2 komanda, šeštą – Labūnavos pagrindinės mokyklos komanda.

Dalyvės buvo apdovanotos padėkomis, taurėmis, medaliais.

Turnyro metu vyko seminaras „Įtraukusis ugdymas per sportą. Futbolas – įtraukia ir sujungia“. Diskutuodami priėjome prie vieningos nuomonės, kad spec. poreikių mokinius yra lengviau integruoti į popamokinę veiklą ir renginius. Tikimės, kad šitas futbolo turnyras taps tradiciniu, vykdant įtraukųjį ugdymą per fizinį aktyvumą.

Mokytojai Rytis Šležys, Gintaras Čečkauskas

2024 gegužė

SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA MOKYKLOJE

 

Mokyklos bibliotekoje vyko renginys „Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena“, kuriame dalyvavo I–IV specialiųjų klasių mokiniai ir mokytoja. Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos skyriaus Kraštotyros sektoriaus vyr. bibliografė Jadvyga Petrusevičienė apžvelgė lietuviškos spaudos kelią ir supažindino su naujais bibliotekos leidiniais.

Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. 1904 metais išsilaisvinome nuo lietuviškos spaudos draudimo. Numalšinusi 1863–1864 metų sukilimą, kuriuo norėta atkurti šalies valstybingumą, rusų valdžia pradėjo vykdyti mūsų krašto nutautinimo politiką. Viena carizmo priemonių prieš lietuvių kultūrą buvo mokyklų surusinimas, lotyniško raidyno uždraudimas ir „graždankos“ – rusiškų rašmenų – įvedimas.

Lietuvoje graždanka spausdinti leidiniai dėl stiprėjančio lietuvių tautinio judėjimo nepaplito. Nepaisant persekiojimų ir taikomų bausmių, gyventojai priešinosi draudimui, spauda leista užsienyje, ją platino knygnešiai, steigtos slaptos spaudos platinimo draugijos. Per visus spaudos draudimo metus lietuviškoji spauda ne mažėjo, o augo, daugėjo carizmui priešiškos literatūros. Aštuntajame bei devintajame dešimtmečiuose valdžios požiūriui į draudimą sušvelnėjus, išleisti keli legalūs leidiniai lotyniškomis raidėmis, tačiau neleidus leisti periodinių leidinių, jie publikuojami užsienyje – tokiu būdu dienos šviesą išvydo „Aušra“, „Varpas“, „Lietuviškasis balsas“, „Šviesa“ ir kiti spaudiniai.

Mokiniai susipažino su spaudos draudimo metais leistais spaudiniais bei žaidė žaidimą „Knygnešiai ir žandarai“.

 

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2024 gegužė

AKCIJA „MES DAROM“

 

Penktadienį mūsų mokyklos mokiniai, dalyvaudami akcijoje „Mes darom“, paliko mokyklinius suolus ir kartu su mokytojais iškeliavo rinkti šiukšlių įvairiose Kėdainių miesto vietose: Babėnų šile ir karjero pakraščiuose, Skongalio gatvės poilsio zonoje, pakelėje link profilaktoriumo bei teritorijoje už mūsų mokyklos. Nors lankėmės kėdainiečių mėgstamose ir lankomose vietose, surinktų šiukšlių kiekis buvo labai gausus. Mokiniai ne tik rinko ir rūšiavo popieriaus, plastiko bei stiklo atliekas, bet ir pakartotinai dalį jų panaudojo: gamino darbelius iš antrinių žaliavų. Po akcijos mokiniai susirinko pasmaližiauti gaivinančių ledų ir aptarti savo veiklą, „medžiojant“ šiukšles.

Džiugu, jog akcijos metu mokiniai ne tik dirbo visuomenei naudingą darbą bei atliko pilietinę pareigą, bet ir stebėjo, kaip neatsakingas elgesys kenkia gamtai. Naujai įgyti įgūdžiai pravers visiems akcijos dalyviams, o noras būti dar draugiškesniems aplinkai tapo mūsų mokyklos bendruomenės gyvenimo dalimi.

Mokytojos Vaiva Siutilienė, Santa Vareikienė

2024 gegužė

PAMOKA „SVEIKATA – BRANGIAUSIAS MANO TURTAS. KĄ ŽINAI APIE TRIUKŠMĄ?“

 

Mūsų mokykloje vyko pamoka „Sveikata – brangiausias mano turtas. Ką žinai apie triukšmą?“, kurios tikslas – priminti, kaip svarbu atkreipti dėmesį į triukšmo įtaką sveikatai, mokyti vaikus stebėti į supančią aplinką bei saugiai elgtis. Triukšmas yra nuolatinis mūsų gyvenimo palydovas. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kas yra triukšmas, kas jį sukelia, kokią įtaką triukšmas turi žmogaus sveikatai, diskutavo, kaip kiekvienas iš mūsų galime sumažinti triukšmą.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Viktorija Laganeckė

Bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Stočkuvienė 

2024 balandis

MOKINIAI „PASIMATAVO“ VIRĖJO IR FLORISTO PADĖJĖJO PROFESIJAS

 

Balandžio 25 dieną mūsų mokyklą aplankė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro karjeros specialistės ir vykdė mokinių profesinį veiklinimą, kurio tikslas – padėti mokiniams aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes.

Viešnios mokinius supažindino su šioje mokymo įstaigoje ruošiamais specialistais, mokė kūrybiškai dekoruoti sausainius, kurti gėlių kompozicijas.

Profesinis veiklinimas mokiniams buvo naudingas, nes tokia veikla – puiki proga pagalvoti apie savo karjeros galimybes, renkantis virėjo ar floristo padėjėjo specialybes.

 

Mokytoja Jurgita Šulcienė

2024 balandis

SKAMBIAI NUAIDĖJO I RESPUBLIKINIS VAIKŲ IR JAUNIMO MUZIKOS FESTIVALIS

„MANO VARDAS – LIETUVA 2024”

 

Gaivų balandžio 18 d. rytą mūsų mokykla subūrė 75 muzikos mylėtojus ir 12 mokytojų draugėn iš įvairių šalies miestų: Kauno, Gelgaudiškio, Kybartų, Kėdainių, Ariogalos į I vaikų ir jaunimo muzikos festivalį „Mano vardas – Lietuva 2024“. Festivalio tikslas – pasitelkiant meninę raišką, atskleisti kiekvieno vaiko prigimtines teises į kūrybiškumą, asmeninių gebėjimų ugdymą, toleranciją ir empatiją, ugdyti meninę, komunikavimo ir pažinimo kompetencijas. Festivalio uždaviniai: plėsti specialiojo ugdymo ir bendrojo ugdymo įstaigų bendradarbiavimą, pasidalinant patirtimi; ugdyti mokinių meninės raiškos gebėjimus.

Šventės dalyvius pasitiko mokyklos mažojo teatro vaikai lietuvių liaudies šokiu ,,Kepurine“ (mokytojos D. Jonavičienė J. Dautartienė) ir vokalinio ansamblio „Varpelis“ atliekama L. Vilkončiaus daina „Mano vardas – Lietuva“ (mokytoja R. Jurkienė).

Festivalio sumanytoja, koordinatorė ir vedėja muzikos mokytoja metodininkė Ramunė Jurkienė pasveikino susirinkusius festivalio dalyvius M. K. Čiurlionio žodžiais: „Norėčiau sudėti simfoniją iš bangų ošimo, iš šimtametės girios paslaptingos kalbos, iš žvaigždžių mirksėjimo, iš mūsų dainelių ir mano bekraščio ilgesio“ bei visiems susirinkusiems palinkėjo gražios muzikos šventės.

Festivalio dalyvius taip pat pasveikino mūsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kairienė.

Tarp festivalio dalyvių pasirodymų programos skaitovė Ingrida Jurevičienė programą puošė sentencijomis muzikos tema.

O muzikos atlikėjai džiugino žiūrovus ir klausytojus puikiais muzikiniais pasirodymais. Ariogalos muzikos studijos ,,Lyrika” mokinė Ugnė Tamošaitytė (10 kl.), daugelio respublikinių / tarptautinių konkursų laureatė, festivalio dalyviams ir žiūrovams / klausytojams dovanojo 3 muzikos kūrinius, atliekamus kanklėmis: Martha Mier ,,Jauna širdis”, Yann Tiersen ,,Comptine d’un autre ete- l’apre midi” (,,Praėjusios vasaros ritmu“) ir U. Tamošaitytės „Taikos vardan“ (mokytoja Ramunė Jurkienė). Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centro dainų ir šokių kolektyvas „Šaltinio vaikai“ parodė puikią dainos ir šokio kompoziciją „Mano namai“ (mokytojos Lilija Maksvytė, Indrė Misevičiūtė, Iveta Žilaitienė). Kauno Prano Daunio ugdymo centro muzikos studija ,,AD LIBITUM“ susirinkusiems dovanojo dvi dainas: muz. O. Ditkovskio, žodž. R. Stankevičiaus ,,Yra šalis“ bei muz. ir žodž. L. Remeikienės ,,Sparnai gerumo“ (mokytojos Audronė Ribinskienė, Alma Murzienė, Dileta Jagelavičiūtė). Kauno Jono Laužiko mokykla parodė puikią muzikinę kompoziciją ,,Juodas katinas“ ir atliko A. Urbanavičiaus dainą P. Gaulės žodžiais ,,Tau, gimtine“ (mokytojai Andrius Urbanavičius, Daiva Leonavičienė). Kybartų ,,Rasos” mokyklos meninės raiškos studija ,,Mes” susirinkusiuosius džiugino ,,Ritmine kompozicija” ir ,,Grojimu muzikinėmis lazdomis” (mokytojos Inga Leonavičienė, Laura Baltrukonytė) ir kt.

Renginio pabaigoje mūsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kairienė ir pagalbos mokiniui skyriaus vedėja Vaiva Siutilienė muzikos šventės dalyviams įteikė padėkas ir atminimo suvenyrus.

Po šventės dalyvių apdovanojimo ceremonijos festivalio sumanytoja, koordinatorė Ramunė Jurkienė organizavo mokytojų refleksiją tema „Mokinių koncertinė veikla ir jų meninės, komunikavimo bei pažinimo kompetencijų ugdymas.“

Mokytojų refleksijos metu vaikams vyko diskoteka ir karaoke dainavimas.

Kad ši muzikos šventė buvo puiki, pacituosiu keleto festivalio dalyvių mokytojų el. laiškeliais atsiųstus padėkos žodžius:

„Ačiū už puikiai organizuotą renginį, bičiulystę, dovanas, dėmesį! (Dileta); ,,Ačiū Jums, kad pakvietėte mus. Vaikai labai laimingi grįžo...“ (Inga); ,,Dėkui už viską, viskas patiko. Didelis Ačiū!“ (Andrius).

Kad renginys vyktų sklandžiai, talkino didelis būrys kolegų: Marija Burneikienė, Vaiva Siutilienė, Virginija Kairienė, Vitalija Šležienė, Ingrida Jurevičienė, Gytis Sarapas, Santa Vareikienė, Ligita Čepienė, Tomas Margevičius, Kristina Malevičienė, Ilona Medelinskienė, Albinas Stankūnas, Algis Germanas, Jolita Dolgusinienė,  valgyklos darbštuolės ir kiti, kurių nepaminėjau. Tariu – AČIŪ!

Mokytoja Ramunė Jurkienė

2024 balandis

KREPŠINIO ŽAIDIMO TECHNIKOS TESTAI

 

Mokykloje vyko krepšinio žaidimo technikos testų varžybos, kuriuose dalyvavo mergaitės ir berniukai. Kiekvienas dalyvis turėjo atlikti po 3 krepšinio žaidimo technikos testus: varyti kamuolį, įveikiant kliūtis, gaudyti ir perduoti kamuolį bei įmesti į krepšį kuo daugiau baudos metimų. Susumavus rezultatus, mergaičių grupėje 1-ą vietą užėmė Paulina Leškutė, 2-ą – Austėja Ambrazaitė, 3-ią – Santa Stankevičiūtė. Berniukų tarpe geriausiai sekėsi Nikui Ivaškevičiui. Antrą vietą iškovojo Irmantas Ožalas, trečią – Matas Šulys. Visi prizininkai apdovanoti medaliais ir saldainiais.

 

Mokytojas Rytis Šležys

2024 balandis

ŠV. VELYKŲ SAVAITĖ

„VELYKOS. GYVYBĖS ATBUDIMAS

 

Kovo 25–29 dienomis mūsų mokykloje vyko šv. Velykų savaitė „Velykos. Gyvybės atbudimas”, kurios tikslas – puoselėjant senąsias lietuvių tradicijas, plėtoti mokinių žinias apie šv. Velykų papročius, skatinti ugdytinių kūrybiškumą, išradingumą bei saviraišką, padėti suvokti Velykų prasmę.

Atlikdami kūrybines, meninės raiškos veiklas, praktines-mokomąsias užduotis, mokiniai sukūrė velykinių puokščių kompozicijas, įvairiomis technikomis margino margučius, puošė mokyklos erdves.

Dalyvaudami susitikime su „Gerų patirčių namų" edukatore Aiste Plesnevičiūte, vaikai gyvai susipažino su naminiais triušiais, maitino juos morkomis ir kopūstais, glostė ir kalbino, kūrė velykinių zuikių dekoracijas iš šieno, dekoravo margučių trafaretus šiaudais. Ačiū tariame puikiai edukatorei už suteiktas galimybes patirti.

Taip pat norime padėkoti Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ meninio ugdymo (muzikos) mokytojai Gintarei Brazinskienei ir „Nykštukų“ grupės vaikučiams už mūsų mokyklos bendruomenei padovanotą koncertinę programą „Pabūkime kartu“. Mažieji mūsų draugai ne tik dainavo, deklamavo, šoko, bet ir pamokė mūsų vaikus lietuvių liaudies šokių.

Daug džiugių emocijų mokiniai patyrė, dalyvaudami MB „Vinetų kaimas“ organizuotoje kultūrinėje edukacijoje „Būgnų ir dainų ratas“. Mušdami būgną ar išgaudami garsą barškučiu, edukacijos dalyviai lavino tam tikrus muzikos ritmo ir dainavimo gebėjimus, kurie suteikė energijos, padėjo paleisti baimę, blogas mintis ar emocijas ir atvėrė kelią į atėjimą, džiaugsmą ir meilę, padėjo geriau pažinti save ir atverti savo prigimtines savybes, gebėjimus, kurie duoti siekti sėkmingo, laimingo ir darnaus gyvenimo. Atsipalaidavę ir pažadinę savo kūrybinę energiją vaikai kūrė ritmus, kurie dar niekada neskambėjo mūsų bendruomenėje.

Reflektuodami mokiniai dar kartą prisiminė, kas yra Velykos, kodėl per šią šventę dažomi kiaušiniai, ir puikiai nusiteikę išvažiavo į namus laukti šv. Velykų šventės.

Mokytojos Birutė Vansevičienė, Asta Juškienė

  2024 kovas 

PARODA „VELYKŲ MARGUČIAI“

 

Velykos buvo ir tebėra siejamos su gamtos atgimimu, atsibudimu po ilgos ir sunkios žiemos. Krikščionybei atėjus, šią šventę imta sieti dar ir su Kristaus prisikėlimu.

Daugelis šeimų laukia ir džiaugiasi viena gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykomis, kurios neatsiejamos nuo ryškiaspalvių verbų, kiaušinių marginimo, pražydintų medžių šakelių.

Velykų šventė išlaikiusi nemažai senųjų tradicijų, tačiau jų prasmės dažnas nežino ir nebeprisimena, o būtent tradicijų prasmė, simbolika suteikia šventei ypatingos nuotaikos.

Mūsų mokyklos edukacinėje ir kūrybinėje erdvėje veikia velykinė paroda, kurioje yra eksponuojami kolekcionierės Vidos Šlikienės margučiai, mūsų mokyklos 1–4 s klasės mokinių darbai „Velykų viščiukai“. Džiaugiamės, kad mūsų mokykloje eksponuojami Baisogalos mokyklos-darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus I klasės mokinių, vadovaujamų vyr. mokytojos Gitanos Kniškienės, darbeliai „Velykinių atvirukų alėja“, surengta Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos mokytojų G. Misevičienės, D. Tumėnienės, G. Burkauskienės, R. Supronienės, I. Janulaitienės inicijuota I klasių mokinių piešinių paroda „Velykė atriedėjo...“

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šventinės nuotaikos, linkime linksmų švenčių ir gražių margučių.

 

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė 

2024 kovas

PAMINĖTA KNYGNEŠIO DIENA

Minint lietuviškos spaudos istorijai svarbią datą, Knygnešio dieną, kovo mėnesį mokykloje organizuota akcija-dailyraščio konkursas „Nešu lietuvišką žodį“. Dailyraštį rašė visa mokyklos bendruomenė: administracija, mokytojai, auklėtojai, medicinos personalas, pagalbos mokiniui specialistai... Pateikti 25 rašto darbai, kurie eksponuojami parodoje „Nešu lietuvišką žodį“. Jie buvo vertinami už rašto aiškumą, tolygumą, taisyklingą raidžių rašymą ir jungimą. Nugalėtojas išrinktas balsavimo būdu. Labiausiai konkurso reikalavimus atitiko mokytojos Vitalijos Šležienės darbas.

Džiaugiamės, kad mūsų bendruomenėje netrūksta gimtosios kalbos mylėtojų.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

Logopedė Rita Kairienė

2024 kovas

ŠAŠKIŲ  ČEMPIONATAS

Mokykloje vyko šaškių čempionatas, kuriame dalyvavo 10 berniukų ir 7 mergaites. Mergaičių grupėje didelės konkurencijos neturėjo Vaida Macinavičiūtė, kuri laimėjo visus susitikimus ir iškovojo I vietą. Antroji vieta atiteko Santai Stankevičiūtei, trečioji – Austėjai Petrauskaitei. Berniukų tarpe kova vyko atkakliau. Niekas neišvengė  pralaimėjimų. Pirmąją vietą berniukų grupėje laimėjo Nikas Ivaškevičius, antrąją – Domas Armonas, trečiąją – Ernestas Sereika.

Mokytojas Rytis Šležys

2024 kovas

KOVAS – STALO ŽAIDIMŲ MĖNUO

 

Mokykloje vyko stalo žaidimo DOMINO asmeninis čempionatas, kuriame dalyvavo 10 mergaičių ir 10 berniukų. Žaidžiant tarpusavyje, niekas neišvengė pralaimėjimų. Susumavus rezultatus,  berniukų grupėje 1 vietą iškovojo Ernestas Sereika, 2-ąją – Domas Armonas, 3 – Lukas Sotikovas.  Mergaičių grupėje 1 vietą laimėjo Vaida Macinavičiūtė, 2 – Erika Tkačenkaitė, 3 – Dinara Kochanauskaitė. Prizininkai buvo apdovanoti medaliais.

Ačiū mokytojui Gyčiui už su vaikais padarytus DOMINO kauliukus.

Mokytojas Rytis Šležys

2024 kovas

PARODA ,,ŽIEMOJANTYS GYVŪNAI“

Mokyklos edukacinėje-kūrybinėje erdvėje veikia paroda ,,Žiemojantys gyvūnai“. Ši paroda skirta susipažinti su Lietuvos miškuose gyvenančiais gyvūnais ir jų žiemojimo sąlygomis.

Ežiai, usūriniai šunys, barsukai, meškos, miegapelės įminga rudenį ir miega iki pavasario. Tiesa, barsukas kartą pabunda, bet vėl grįžta miegoti. Pogulio eina bebrai, ūdros, ondatros, įvairios pelės ir pelėnai, voverės, kiaunės, šeškai. Urvuose miega ir lapės, ir vilkai. Jie gali ir ant sniego atsigulti bei uodega apsikloti. Žiemą miega bebrai, ūdros, ondatros, pelės ir pelėnai, voverės, kiaunės, žebenkštys, šeškai. Lūšys mėgsta ilsėtis medžiuose. Kiškiai, prieš eidami miegelio į pakrūmę, sumėto pėdas, kad jomis sekantys plėšrūnai pasimestų ir netrukdytų žvairiui snausti. Šernai mėgsta parpti draugėje. Jie vaikšto naktimis, o dienomis ilsisi. Stirnos prieš eidamos miegoti nusikapsto sniegą. Elniai miegoti eina giliau į mišką. Gyvūnai nuolat bunda tikrindami, ar aplink ramu, ar negresia joks pavojus. Briedžiai gali miegoti, kur papuola...

Paroda moko pažinti laukinius gyvūnus, kurti pasitikėjimo, nusiraminimo ir atsipalaidavimo būsenas, stiprinti emocinį intelektą, skatina regos, klausos, uoslės ir judėjimo pojūčius.

Darbelius atliko Kėdainių „Vaikystės“ darželio „Tyrinėtojų“ ir „Linksmučių“ grupių auklėtiniai. Jiems padėjo mokytojos Jurgita Rimkuvienė ir Giedrė Misevičienė.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2024 vasaris

KAS GYVENA KNYGŲ LENTYNOSE?

 

Vasario 13 dieną edukacinėje ir kūrybinėje erdvėje vyko edukacija „Kas gyvena knygų lentynose?“ Atvyko viešnia iš Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Gintarė Navakauskaitė, kuri 1–4 S klasės mokiniams vedė smagią edukaciją. Pradinukai žaidė žaidimą ir pagal viešnios pateiktas užuominas bandė atspėti, koks tai pasakų herojus. Sudarę dvi komandas, mokinukai linksmai ir draugiškai padėjo vieni kitiems įminti užuominas ir apgyvendinti knygų lentynose pasakų herojus: batuotą katiną, Harį Poterį, Mažylį ir Karlsoną bei kitus personažus.

Bibliotekininkė vaikams suprantamai paaiškino, ką patiria žmonės, turintys disleksiją, kasdien susidurdami su sunkumais skaityti, rašyti ir panašiai.

Gintarė priminė, kad virtuali biblioteka ELVIS – tai Lietuvos audiosensorinei bibliotekai priklausanti elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema. Šiuo metu ELVIS ištekliais gali naudotis sensorinių (regėjimo), fizinių funkcijų, raidos, kompleksinių, kitų įgimtų ar įgytų sveikatos sutrikimų turintys asmenys bei mokiniai, patiriantys mokymosi sunkumų.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2024 vasaris

TRYS SPALVOS MANO ŠIRDELĖJE

Vasario 16-ąją vis iš naujo mokomės pasakoti, vertinti ir jausti savo istoriją. Smagu, kad galime džiaugtis šia švente.

Vasario 15 dieną mokyklos bendruomenė paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Mokiniai, atlikdami įvairias edukacines užduotis interaktyviose lentose, dalyvaudami viktorinose, žaisdami dėliones, stebėdami pateiktis ir vaizdo įrašus, stiprino savo žinias apie Lietuvą, jos istoriją, sužinojo apie svarbius Lietuvos valstybės įvykius. Dalyvaudami kūrybinėse veiklose mokiniai kūrė vėjo malūnėlius, trispalves širdeles ir meniniais darbais papuošė mokyklos erdves. Per antrąją pamoką puikiai nusiteikusi mokyklos bendruomenė susirinko į šventinį minėjimą-koncertą. Šventė prasidėjo nuotaikinga mokinių improvizacija ,,Klumpakojis”, sveikinimo žodžius tarė mokyklos vadovai, širdį glostė mokinių šokiai ir dainos, o geriausiai besimokantiems mokiniams buvo įteikti apdovanojimai. Šventinę dieną vainikavo susitikimas su Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 207 pėstininkų kuopos kariais. Jie mokinius supažindino su karių kasdieniniu darbo ritmu, atliekamomis funkcijomis. Kariai savanoriai mokiniams pademonstravo įvairius ginklus, aprangą ir ekipuotę, buvo suteikta galimybė pasimatuoti šalmą, neperšaunamą liemenę, užmaskuoti veidą maskuojamaisiais dažais bei stipriausiems pakilnoti sunkią kario kuprinę. Vykusiame pokalbyje kariai atsakė į mokinių klausimus apie Krašto apsaugos savanorių pajėgas, padovanojo jiems atšvaitų, lankstinukų, žurnalų.

Vasario 16-oji – tai diena, kuri simbolizuoja Lietuvos vienybę ir dvasią. Tikėkime savo jėgomis, tikėkime savo ateitimi, tikėkime Lietuva. Tegul ši šventė gyvena mūsų širdyse!

Mokytojos Jurgita Šulcienė, Ingrida Jurevičienė

2024 vasaris

SMIGINIO ČEMPIONATAS

Po linksmos Užgavėnių šventės mokykloje vyko smiginio žaidimo čempionatas, kuriame dalyvavo 9 mergaitės ir 13 berniukų. Mergaičių grupėje 3 vietą. laimėjo Dovilė Kriūnaitė, 2-ąją – Vaida Macinavičiūtė, o čempione tapo Dinara Kochanauskaitė. Berniukų grupėje 3 vieta atiteko Nikui Ivaškevičiui, 2-oji –  Irmantui Ožalui, o čempionu tapo Danielius Stankevičius. Visi prizininkai buvo apdovanoti medaliais.

Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Rytis Šležys

2024 vasaris

SAUGAUS INTERNETO SAVAITĖ

 

Internetui tapus neatsiejama ne tik suaugusių, bet ir vaikų gyvenimo dalimi, itin aktualiu klausimu tapo saugus jo naudojimas. Minint Tarptautinę saugesnio interneto dieną, žmonės visame pasaulyje skatinami domėtis interneto naujovėmis ir galimybėmis, išliekant budriems. Ši diena primena, kad ypatingą dėmesį svarbu skirti vaikams: mokytojai bei tėvai raginami vaikus informuoti apie saugų naudojimąsi internetu.

Vasario 6 dieną mūsų mokykloje taip pat paminėta Saugesnio interneto diena. Visą savaitę lavinamųjų ir specialiųjų klasių mokiniai aktyviai prisijungė prie informacinių technologijų mokytojos Vaivos Siutilienės ir lavinamosios klasės mokytojos Ingridos Jurevičienės organizuojamų veiklų. Ugdytiniai atliko šių mokytojų sukurtas edukacines skaitmenines užduotis, žaidė skaitmeninius žaidimus virtualioje erdvėje, įtvirtino žinias spalvindami ,,Saugaus interneto elgesio taisykles“, piešė piešinius, žiūrėjo filmukus, susipažino su patarimais „Saugūs skaitmeniniai įgūdžiai”. Vyresniųjų specialiųjų klasių mokiniai su informatikos mokytoja dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Saugesnio interneto pamokos“, kurios buvo skirtos įgyti daugiau žinių apie asmens duomenų apsaugą, bendravimą su interneto draugais, atsakingos informacijos skleidimą. Tikimės, kad mokiniai naudosis internetu kultūringai ir atsakingai.

V. Siutilienė ir I. Jurevičienė apie mokykloje vykusį saugaus interneto renginį papasakojo savo „eTwinning“ projekto ,,DigitAbilities“ partneriams iš Italijos, Turkijos, Graikijos ir Rumunijos. Pasidalinta sukurta edukacine medžiaga ir skaitmeninių žaidimų nuorodomis.

Būkime saugūs!

Mokytojos Vaiva Siutilienė,  Ingrida Jurevičienė

2024 vasaris

EMOCINIO UGDYMO PAMOKĖLĖ

1–4 SPECIALIOJOJE KLASĖJE

Kas yra emocija? Tai pažintinis procesas, atspindintis žmogaus santykio su savimi ir kintančia aplinka išgyvenimą. Vasario 9 dieną pamokėlės 1–4 specialiojoje klasėje metu kalbėjome apie 6 pagrindines emocijas: liūdesį, laimę, pyktį, nuostabą, pasibjaurėjimą ir baimę. Vaikai dažniausiai sakė esą laimingi, o liūdi tik tada, kai pasiilgsta tėvelių. Užsiėmimo metu mokiniai iš kaladėlių kūrė savo emocijų draugus ir net sugalvojo jiems vardus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Laganeckė

2024 vasaris

KAIP NATŪRALIAI STIPRINTI IMUNITETĄ

 

Kas gi geriausiai žino apie sveikatą ir jos stiprinimą, jei ne medicinos darbuotojai? Todėl į sveikos gyvensenos pamoką 1–4 specialiojoje klasėje atvyko mokyklos bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Stočkuvienė, kuri kartu su mokytoja Janina Maliauskiene vedė pamoką „Kaip galime natūraliai stiprinti imunitetą?“. Vaikai prisiminė, kokie vaisiai turi daugiausia vitaminų, kas yra vaisių karalius. Žaidėme žaidimą „Kas suvalgys citrinos skiltelę nesusiraukęs”, ragavome imbierą, nuo kurio visi raukėsi. Jis nėra skanus, bet gelbsti mus, kai sergame gripu, sloga ir padeda apsisaugoti nuo virusų. Visų mėgstamiausias vaisius – apelsinas, dar kitaip vadinamas geros nuotaikos vitaminu. Jis ne tik skanus, bet ir padeda imuninei sistemai. Kai priragaujame geros nuotaikos vitaminų – sėkminga diena garantuota!

Bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Stočkuvienė

Mokytoja Janina Maliauskienė

2024 vasaris

UGDOMOJI VEIKLA

,,ŠVARŪS DANTUKAI – SVEIKI DANTUKAI“

Vasario 7 dieną mokyklos bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Stočkuvienė pakvietė 1–4 lavinamosios klasės mokinius dalyvauti ugdomojoje veikloje ,,Švarūs dantukai – sveiki dantukai“. Šios veiklos tikslas – formuoti taisyklingus burnos higienos įpročius bei motyvuoti vaikus valyti dantis. I. Stočkuvienė vaikams papasakojo apie dantų priežiūrą, burnos higienos priemones, mokė taisyklingo dantukų valymo žingsnių. Mažieji sužinojo, kaip taisyklingai išskalauti burnytę, išsivalius dantukus, kad užtenka tik žirniuko dydžio dantų pastos, kuo sveiki dantukai skiriasi nuo nesveikų. Ugdytiniai aptarė ir pagrindines dantų gedimo priežastis, aiškinosi, kokį maistą reikėtų valgyti, kad dantukai būtų stiprūs ir sveiki. Susitikime su ugdytiniais dalyvavo ir dantų muliažas ,,Drakoniukas“, kuris vaikams suteikė daug teigiamų emocijų. Užsiėmimo metu jie galėjo praktiškai pritaikyti įgytas žinias – „Drakoniukui“ išvalyti dantis. Kiekvienas veikloje dalyvavęs mokinys gavo dovanų – spalvinimo užduočių knygelę ,,Asmens higiena“.

Plačiai šypsokimės ir džiaukimės sveikais dantukais!

Mokytoja Ingrida Jurevičienė

Bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Stočkuvienė

2024 vasaris

TAŠKUOJAM ŠIRDELES

 

Valentino dienos renginiai sutelkia visą mokyklos bendruomenę bendram tikslui – mylėti ir džiaugtis. Džiugu, kad šiemet į kūrybinių minčių generavimą įsijungė ir Kėdainių socialinio centro bendruomenė. Mokyklos edukacinėje-kūrybinėje erdvėje sausio 29 dieną įvairių klasių mokiniai noriai taškavo širdeles drauge su vadove Milda Verkauskiene ir kitais mokyklos svečiais. Stebina širdelių gaminimo technikos bei medžiagų įvairovė, dydis, formos... Džiaugiamės sukurtų darbų gausa, išradingumu, kūrybiškumu.

Širdelių taškavimas yra malonus, kūrybingas, emocionalus ir kartu užburiantis užsiėmimas. Užsiėmimo, kurį vadiname „Taškavimo technika”, metu taškuojame širdelę. Kartais net nereikia iš anksto žinoti, kaip atrodys sukurtas piešinys, svarbu atsipalaiduoti ir leisti sau širdelę auginti. Užsiėmimo metu išmokome ne tik kažką naujo ir gražaus, bet ir jaukiai praleidome pusdienį. O širdelės – puiki dovana Valentino dienos proga.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2024 vasaris

KAIP LAPUTĖ APSIGAVO

Sausio mėnesį mūsų mokyklos I–IV S klasių mokiniai mokyklos edukacinėje-kūrybinėje erdvėje klausėsi lietuvių pasakos „Kaip laputė apsigavo“. Spalvingą knygutę išleido leidykla „Dajalita“.

Tai linksma pasakėlė apie gudruolę lapę, kuri gyrėsi turinti visą maišą gudrybių, kaip apsiginti nuo piktų šunų. Tačiau, kai iš krūmų iššoko trys šunys ir medžiotojas, lapei gudrybės jau neberūpėjo.

Pribėgusi smėlio kalnelį, ji pasislėpė oloje. Būdama saugi laputė gyrė akeles, kojeles, auseles. Ausys išgirdo pavojingą šunų lojimą, akys pamatė priešą, o kojelės greitai nunešė į saugią vietą...

Bet uodega užrūstino lapę. Puošni uodega prisipažino, kad trukdė bėgti. Supyko laputė ir puošniąją uodegą iškišo iš olos. Griebė šunys lapę už uodegos ir ištraukė...

Pasakų popietės dalyviai susidomėję klausėsi pasakos. Dainavo dainelę apie lapę. Vėliau aptarė lapės veiksmus ir pasimokė gyvenimo išminties bei apžiūrėjo spaudinių parodą.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2024 sausis

Padėka_dalyvavimas pilietinėje iniciatyvoje_PERGALĖS ŠVIESA_page-0001.jpg

GRINDŲ RIEDULIO ŽAIDIMO TECHNIKOS TESTŲ ČEMPIONATAS

 

Sausio mėnesį mūsų mokykloje vyko asmeninis grindų riedulio žaidimo technikos testų čempionatas, kuriame varžėsi berniukai ir mergaitės. Dėl prizinių vietų vyko įnirtinga kova, nes, surinkus po lygiai taškų, reikėjo peržaisti net po keletą kartų. Mergaičių grupėje 1-ąją vietą iškovojo Austėja Ambrazaitė, 2-ąją – Dominyka Durulytė, 3-ąją – Dinara Kochanauskaitė. Berniukų grupėje čempionu tapo Marijus Mickūnas, antroje vietoje liko Matas Šulys, trečioje – Irmantas Ožalas.

Mokytojas Rytis Šležys

2024 sausis

KALĖDOS, KALĖDOS...

Kalėdos didele švente su eglutėmis, atvirukais, dovanomis, dekoracijomis, Kalėdų seneliu ir t. t. tapo tik XIX a. 1843 m. buvo sukurta pirmasis kalėdinis atvirukas. 1848 m. Anglijos karalienė Viktorija ir princas Albertas nusifotografavo prie Kalėdų eglutės, ši nuotrauka buvo išspausdinta laikraštyje ir nuo to laiko eglutės išpopuliarėjo visoje Anglijoje. 1862 m. sukurtas šiuolaikinis Kalėdų Senelio įvaizdis. 1882 m. išrastos elektrinės lemputės – girliandos. Kalėdų tradicijos pradėjo plisti po visą šalį, prie to ypač prisidėjo vaikiškos knygutės, kuriose buvo rašoma apie kalėdinių eglučių puošimą ir Kalėdų senelio dovanas. Kalėdos visame krikščioniškame pasaulyje siejamos su Jėzaus Kristaus gimimu, kuris atnešė žmonijai nuodėmių atleidimą ir amžiną gyvenimą, viltį ir meilę. Tai geroji naujiena, kurią verta švęsti ir skleisti kitiems. Dėl to mes ir švenčiame Kalėdas.

Šiandien ne visose šalyse Kalėdos švenčiamos gruodžio 25 d. Rusijos, Gruzijos, Ukrainos, Makedonijos, Serbijos, Etiopijos ortodoksai Kalėdas švenčia sausio 7, Armėnija – sausio 6 ir 19 dienomis.

Kad šv. Kalėdų laukimas būtų ypatingas vaikams, galima susigalvoti įvairių veiklų. Mokyklos bibliotekoje veikia kalėdinių atvirukų paroda. Labai gražūs darbeliai eksponuojami mokyklos kūrybinėje-edukacinėje erdvėje. Su meile juos pagamino Kėdainių socialinio centro bendruomenės nariai.

Gruodžio 18 dieną mūsų mokyklos 1–4 klasių pradinukus aplankė Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 1a ir 1e klasių mokiniai. Šventinę nuotaiką mokiniams sukūrė mokytojų  Janinos, Ingridos ir Gabrielės suorganizuotas kalėdinis rytmetys, kuriame vaikai drauge dainavo, šoko, deklamavo, žaidė žaidimus ir patyrė daug džiaugsmo.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2023 gruodis

DRAUGYSTĖ – JĖGA!

 

Lapkričio 29 dieną minima tarptautinė Draugo diena. Tai diena, kai galima apkabinti ir pasveikinti draugus, nudžiuginti geru žodžiu ir įsitikinti, kokie jie svarbūs.

Mokykloje ši diena prasidėjo bendruomenės narių pasveikinimu. Pamokose mokiniai kalbėjo apie draugystę, aptarė tikro draugo ir draugo, su kuriuo neverta draugauti, savybes, rašė komplimentus savo draugui, gamino draugystės širdeles, dalyvavo draugų fotosesijoje. Vyriausieji mokiniai susirinkusius Didžiojoje salėje supažindino su „Draugystės kodeksu“. Kiekvienoje klasėje slaptu balsavimu buvo išrinktas draugiškiausias mokinys. O jais tapo: Isolda (1–4 L), Akvilė (1–4 S), Viktorija (5–8 L), Smiltė (5–6 S), Marija (7 S), Rokas (8 S), Mantas (9–10 L), Erlandas (9–10 S), Santa (I–III L s), Irmantas (I–III s).

Mokytojos Daina Jonavičienė, Janina Dautartienė

2023 lapkritis

ŠALTOJO SEZONO PAVOJAI

5–8 lavinamosios klasės mokiniams vyko pamoka, kurios tikslas – suteikti  kuo daugiau informacijos apie peršalimo ligas, gripą, supažindinti mokinius, kaip nuo šių ligų apsisaugoti. Sužinoję gripo ir peršalimo ligų simptomus, galimas jų komplikacijas, vaikai įsitikino, kad efektyviausia gripo profilaktikos priemonė yra skiepai. Jie suprato, kad šilti skysčiai, citrina, medus, imbieras gali padėti įveikti peršalimą. Pamokos metu mokiniams priminta, kaip teisingai plauti rankas, teisingai užsidėti bei nusiimti medicininę kaukę.

Bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Stočkuvienė

2023 lapkritis

TOLERANCIJOS DIENA MOKYKLOJE

Lapkričio 16-ąją tradiciškai mokykloje pažymima Tolerancijos diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių įvairovę, skatinti draugiškumą, supratimą ir pagarbą bei atskleisti tos įvairovės privalumus. Tolerancija reiškia gebėjimą priimti ir gerbti žmones, kurių požiūriai, pomėgiai, išvaizda, kilmė, tikėjimas, šeimos sudėtis ir kiti dalykai skiriasi nuo mūsų. Šiais metais sukanka dvidešimt metų, kai Lietuvoje pradėta minėti Tarptautinė Tolerancijos diena. 2023 metų Tolerancijos dienos simbolis – žibintas. Rudenį mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, taika, pozityvumu. Todėl šių metų simbolis skirtas nešti  šilumą, gerumą, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

Simbolinis Tolerancijos dienos žibintas sutelkė visą mokyklos bendruomenę bendram tikslui. Džiugu, kad šiemet į kūrybinių minčių generavimą įsijungė ir mokinių tėvai. Vyresniųjų klasių mokiniai noriai gamino žibintus namuose drauge su tėvais. Stebina žibintų gaminimo technikų bei medžiagų įvairovė, dydis, formos... Džiaugiamės sukurtų darbų gausa, tėvų išradingumu, kūrybiškumu.

8–10 specialiųjų, I–III socialinių įgūdžių ugdymo klasių  mokiniai  buvo pakviesti į mokyklos muziejų, kur vyko integruota pamoka „Kiekvienas nešam sielą lyg žibintą“ (mokytojos Dalia Kvederienė, Janina Dautartienė). Ugdytiniai stebėjo vaizdinę medžiagą, dokumentinius filmus „Čia mūsų namai“, „Raktas“, analizavo žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, diskutavo, ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos / netolerancijos atvejus, situacijas, kalbėjosi apie žmonių tarpusavio santykius, kaip juos paveikia stereotipai ir kaip svarbu išsaugoti žmogiškąsias vertybes, pagarbą kitos tautybės, rasės, kultūros, religijos žmonėms, analizavo, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam bei kitokiam. Kiekvienas atliko praktines užduotis, dalyvavo žaidybinėse bei refleksijos veiklose.

Muziejuje po pamokų vyko rinkimai „Tolerantiškiausias mokykloje“. Juose aktyviai dalyvauti pakviesta visa mokyklos bendruomenė.

Lavinamųjų klasių mokiniai piešė, spalvino, aplikavo, gamino žibintus (mokytojos Asta Juškienė, Birutė Vansevičienė, Ingrida Jurevičienė). Būrelio „Valdorfo mokyklėlė“ mokinukai sukūrė aplikacijas, darė koliažus (logopedė Aušra Stoškienė). Socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai pagamino žibintus iš buitinių atliekų – stiklo, skardos, siūlų (mokytoja Janina Dautartienė).

Vyresniųjų klasių mokiniai įvairiomis technikomis kūrė Tolerancijos žibintus (mokytojos Dalia Kvederienė, Daina Jonavičienė, Jurgita Šulcienė), gamino žibintų maketus iš įvairių medžiagų (socialinė pedagogė Ligita Čepienė, auklėtojos Audra Bitvinskienė, Ilona Šidlauskienė, Ilona Pupkevičienė, Vida Rybačiauskienė, Rita Bagdonienė, Nijolė Stravinskienė). Visa mokyklos bendruomenė kūrė „Tolerancijos žibintų alėją“ su viltimi, kad kiekvienas iš mūsų savyje nešiojamės pakankamai šviesos ir šilumos, tik drąsiau dalinkimės su šalia esančiais...

Kūrybiniai darbeliai eksponuojami mokyklos I ir II aukšto koridoriaus erdvėse.

Šiemet supratome, jog visų pirma toleranciją ugdome savo širdyje, o tik vėliau namuose, mokykloje ir kitose socialinėse aplinkose, ir įsiminėme, jog tolerantiškas žmogus – tas, kuris visada pradeda nuo savęs ir skatina kitus...

Mokytoja Dalia Kvederienė

2023 lapkritis

RUDENĖLIO DOVANOS

Nors visi jau nekantriai laukiame žiemos ir pirmojo sniego, bet dar pasigrožėkime auksaspalviu rudenėliu. Mūsų mokyklos mokinius pradžiugino Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijos pirmų klasių mokiniai, kurie mums surengė parodėlę „Rudenėlio dovanos“. Maloniai kviečiame aplankyti mokyklos bibliotekos erdves ir pasigrožėti rudeniškai spalvingais jų darbeliais.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2023 lapkritis

VAIDUOKLIŲ ŠVENTĖ

Spalio 31-ąją JAV ir daugelis Europos šalių švenčia Heloviną. JAV šios šventės metu vaikai dėvi kostiumus ir, vaikščiodami po namus, prašo saldainių, o suaugusieji, taip pat persirengę kostiumais ir užsidėję kaukes, dalyvauja vakarėliuose.

Daug kas mano, kad Helovinas – amerikietiška tradicija, bet iš tiesų jo šaknys slypi Europos pagonių ritualuose. Šią šventę keltai, gyvenę dabartinėje Airijoje, Škotijoje ir Meno saloje, švęsdavo naktį iš spalio 31 d. į lapkričio 1 d. Vasara baigdavosi spalio 31 d., žiema prasidėdavo lapkričio 1 d., ir šventė žymėdavo derlingojo sezono pabaigą bei žiemos pradžią.

Vis labiau Helovinas populiarėja ir Lietuvoje. Spalio 26 dieną mūsų mokykloje vyko vaiduoklių šventė. Lauke vaikai grožėjosi moliūgais, o edukacinėje kūrybinėje erdvėje apžiūrėjo Helovino dienai skirtą mūsų mokyklos mokinių piešinių parodą ir linksminosi. Tai labai linksma šventė. Vaikai žaidė bei rinko įdomiausią kaukę. Visi gavo saldainių, o išradingiausieji – prizus.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2023 spalis

MOKYKLOS DVIRAČIŲ IR TRIRAČIŲ

SLALOMO ČEMPIONATAS

Spalio 26 d. mūsų mokykloje vyko dviračių ir triračių slalomo čempionatas. Jame dalyvavo specialiųjų ir lavinamųjų klasių mokiniai, kurie norėjo pasitikrinti savo važiavimo dviračiu ar triračiu įgūdžius slalomo rungtyse.

Čempionate mokiniai turėjo kuo tiksliau ir greičiau įveikti paruoštą slalomo trasą dviračiu ar triračiu. „Olifu“ triračiais varžėsi mažieji lavinamųjų ir specialiųjų klasių mokinukai, o dviračių valdymo įgūdžius puikiai demonstravo vyresnieji specialiųjų ir lavinamųjų klasių mokiniai Pasibaigus čempionatui, išaiškėjo greičiausi ir tiksliausi Kėdainių „Spindulio“ mokyklos dviratininkai. Skirtingų slalomo čempionato grupių nugalėtojai apdovanoti medaliais, saldžiais gardumynais bei dovanėlėmis.

Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Rytis Šležys, Santa Vareikienė

2023 spalis

MINĖJOME PASAULINĘ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENĄ

Spalio mėnesį minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena, kuri mums primena, kokia svarbi  ne tik fizinė, bet ir psichinė sveikata. Ši diena leidžia stabtelti ir pasirūpinti savimi, savo emocine ir dvasine savijauta – tuo, ką dažnai pamirštame.

Psichologė Tamara šį mėnesį paskyrė temoms „Kaip aš jaučiuosi“ ir „Kas gali padėti“. Išleistas stendas, kuriame pateikta emocinės sveikatos problemų atpažinimo ir jos gerinimo medžiaga. Taip pat pagaminti ir išplatinti lankstinukai, informuojantys, kur reikia kreiptis, jei jautiesi emociškai blogai.

sv.stipr. mokykla.jfif
žalia šviesa.png

Vyr. slaugos administratorė Genė Brazauskienė

2023 spalis

KŪRYBINĖS EDUKACINĖS ERDVĖS ATIDARYMAS

Spalio 10 dieną mūsų mokykla pasipuošė vaikiškomis šypsenomis ir spalvotais balionais. Vyko kūrybinės edukacinės erdvės atidarymo šventė. Į popietę atvyko mokyklos direktorius Juozas Jančius, mokyklos bendruomenės atstovai bei 1–4 S, 5–6 S, 9–10 S, I–III L s klasių mokiniai ir mokytojai. Susirinkę mokyklos edukacinėje kūrybinėje erdvėje, visi klausėsi direktoriaus įžanginio žodžio, o vėliau mokyklos bibliotekininkė Kristina Malevičienė pristatė poetę, rašytoją, Kėdainių literatų sambūrio vadovę bei rajono fotografų draugijos narę Genę Sereikienę. Viešnia mokykloje atidarė fotografijos darbų parodą „Dermės: žmonių ir žiedų”. Genė Sereikiene pasakojo, kaip kilo mintis fotografuoti, kada išsipildė sena svajonė surengti fotografijos darbų parodą. Apžiūrėjome parodą. Susipažinome tik su dalimi jos nuotraukų. Tikimės, kad dar daug autorės fotografijų džiugins mokyklos bendruomenę.

Klausėmės ir naujausių poezijos posmų. Autorė įdomiai pristatė savo kūrybą bei bibliotekai padovanojo naujausią savo knygą. Ir ne tik  knygą, bet ir puikią dedikaciją joje. Taip pat viešnia pasveikino su naujos erdvės, kurioje ir eksponuojama jos paroda, atidarymu.

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2023 spalis

ES PROGRAMAVIMO SAVAITĖ

„#CODEWEEK 2023“

MOKYKLOJE

Spalio 7–22 dienomis visoje Europoje paskelbta programavimo savaitė. Lietuvoje buvo užregistruota 219 programavimo renginių mokyklose ir kitose švietimo įstaigose.

ES programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kuria skatinamas kūrybiškumas, problemų sprendimas ir bendradarbiavimas, pasitelkiant programavimą ir kitą technologinę veiklą. Šios iniciatyvos tikslas – populiarinti programavimą, parodyti, kaip žmonės gali įgyvendinti įvairias idėjas programuodami, įgyti programavimo įgūdžių.

Aktyviai į renginio veiklas įsitraukė ir mūsų mokyklos 1–10 lavinamųjų, I–III L socialinių įgūdžių ugdymo, 5–6 specialiųjų bei būrelio ,,Valdorfo mokyklėlė“ 5–8 L klasių mokiniai bei mokytojai Ingrida Jurevičienė, Birutė Vansevičienė, Asta Juškienė, Janina Dautartienė, Jurgita Šulcienė, Aušra Stoškienė. EU ,,Code Week“ užregistruotame renginyje ,,Piešiu ir atrandu“ veiklų metu mokiniai atliko kūrybines programavimo užduotis popieriuje. Dalyvaudami veikloje be kompiuterio ugdytiniai piešė paveikslėlius, naudodami ,,Pixel Art“ techniką. Iš pradžių buvo pateiktos užkoduotos piešinių lentelės, pagal kurias skaičiuodami ir spalvindami mažus kvadratėlius, vaikai kūrė grafinius paveikslėlius gamtos ir gyvūnų tema. Atlikdami kodavimo užduotis, mokiniai ugdė atidumą, loginį mąstymą, orientavimąsi popieriaus lape, mokėsi skaičiavimo bei spalvų pažinimo.

Prie tarptautinės programavimo ,,Code Week“ savaitės iniciatyvos prisijungė ir mokyklos IT mokytoja Vaiva Siutilienė. Susipažinusi su portale skelbiamais ištekliais ir apgalvojusi IT pamokų temas, mokytoja į programavimo veiklas įtraukė įvairaus amžiaus mokinius. 5–7 specialiųjų klasių mokiniai atliko užkoduotas užduotis – ieškojo pasislėpusių gyvūnų. Dirbdami su išmaniąja bitute – robotuku, mokėsi pažinti gyvūnus. Vyresnieji mokiniai, atlikdami veiklas kompiuteriu, lavino programavimo įgūdžius ,,Code.org“ svetainėje.

Pasibaigus renginiui, mokinių darbai pristatyti EU ,,Codeweek“ renginio puslapyje. Ugdytiniai ir mokytojai įvertinti dalyvio sertifikatais. Mokykloje surengta mokinių kūrybinių darbų paroda.

Mokytoja Ingrida Jurevičienė

2023 spalis