top of page

MOKYKLOS RENGINIAI

KOLEKCIONUOTI VISADA ĮDOMU

Rugsėjo 20 dienos popietę 1–4 S, 5–6 S, 9–10 S, I–III L s klasių mokiniai ir mokytojai susirinko mokyklos bibliotekoje susitikti su kolekcioniere Vida Šlikiene. Susipažinome su dalimi jos kolekcijos, klausėmės kolekcionierės pasakojimų, kaip kilo mintis pradėti kolekcionuoti būtent batus. Sužinojome, kiek laiko jai prireikė surinkti esamą kolekciją, kad viešnia turi jau daugiau nei 400 batų porų. Vidos Šlikienės tikslas – surinkus daugiau kaip 2000 porų batų, įkurti Kėdainiuose batų muziejų. Visi su dideliu smalsumu apžiūrinėjome batus: nuo mažiausių lėlės batelių iki krištolinių batų. Susitikimo metu buvo pristatytos mūsų bibliotekoje kurį laiką eksponuojamos vazelės, kurias taip pat kolekcionuoja Vida Šlikienė. Viešnia padovanojo mūsų mokyklos bibliotekai savo kolekcijoje turimų mažų knygelių. Maloniai kviečiame jas paskaitinėti.

Mokyklos bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2023 rugsėjis

 

TARPTAUTINIS PROJEKTAS

„#BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2023” – KĖDAINIŲ ,,SPINDULIO“ MOKYKLOJE

Saulėtą rugsėjo 26 dieną mūsų mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs projektas, propaguojantis sportą ir fizinį aktyvumą Europoje „#BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2023”.

Mokyklos kiemelyje skambant nuotaikingai muzikai, mokytojai ir mokiniai entuziastingai atliko ritminę muzikinę pramankštą, įtvirtino šokio žingsnius, aktyviai mokėsi pagrindinių valso žingsnių linijose.

Pabaigoje šokome kompoziciją „Rudeninis valsas“. Ir tai mums dovanojo daug puikių emocijų!

Šios šokio šventės organizatorė ir vedėja – Ilona Medelinskienė. Projektą padėjo įgyvendinti mokytojai Gytis Sarapas ir Ramunė Jurkienė.

Akt. mokykla [1024x768].png
sv.stipr. mokykla.jfif

Mokytoja Ramunė Jurkienė

2023 rugsėjis

PAS KĖDAINIŲ ŪKININKUS

Vykdydami mokyklos projektą „Pažinkime Kėdainių rajoną pėsčiomis“ paskutinę projekto dieną 5–10 klasių mokiniai lankėsi Surviliškio kaime Erlendos ir Laimučio Turskių ūkyje, kur buvome maloniai priimti. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su ūkininko profesija iš arti, sužinoti, kokių specialybių darbuotojai reikalingi ūkyje, kokie ūkio darbai vyksta nuolat, kokia yra būtina ž. ū. technika, kaip prižiūrimi galvijai ir ruošiami pašarai. Ūkininkai laiko didelę pieninių karvių bandą, todėl vaikams buvo įdomu sužinoti, kaip pienas patenka į parduotuves. Ūkininkė ne tik parodė melžimo aparatus, kitą įrangą ir paaiškino, kaip pienas linijomis keliauja į didžiulius šaldytuvus, bet ir suteikė galimybę pamatyti naujausias pieno gamybos technologijas – melžimo robotą. Be to, vaikams didelis džiaugsmas buvo paglostyti mažus veršelius, karves, kurių kai kurie vaikai nėra matę iš arti.

Po susitikimo aplankėme Bakainių piliakalnį ir grožėdamiesi Kėdainių apylinkėmis kalbėjome, koks sunkus ir atsakingas yra ūkininko darbas, kuriame nėra išeiginių, kiek daug jėgų, pastangų ir žinių jis reikalauja. Dėkojame gerb. Turskių šeimai už viešnagę ir linkime visokeriopos sėkmės.

Mokytoja Janina Maliauskienė

2023 birželis

bottom of page