top of page

NAUJIENOS   

LSOK JUNGTINIS KREPŠINIS

 

Balandžio 17 dieną Kazlų Rūdoje vyko Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto jungtinio krepšinio čempionatas. Jame dalyvavo šešios komandos iš įvairių mokyklų. Mūsų komandą sudarė septyni mūsų mokyklos ir du Kėdainių šviesiosios gimnazijos sportininkai. Komandos pagal sportinį meistriškumą buvo suskirstytos į du lygius. Mūsų komanda B lygyje įveikė Kybartų „Rasos“ mokyklos jungtinę komandą ir po pratęsimo pralaimėjo Kazlų Rūdos „Saulės“ mokyklos jungtinei komandai. Pasibaigus varžyboms, paaiškėjo, kad mūsų mokyklos jungtinė krepšinio komanda B lygyje iškovojo antrą vietą. Atletai buvo apdovanoti sidabro medaliais. Kartu su sportininkais į Kazlų Rūdą vyko ir mūsų mokyklos merginų palaikymo grupė, kurios varžybų metu aktyviai „sirgo“ už mūsų komandą.

 

Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Rytis Šležys

2024 balandis

 

ŠAKOČIO KELIAS IKI MŪSŲ STALO

 

Lietingą antradienio dieną mūsų mokyklos mokiniai lankėsi kultūros paso edukacijoje „Šakočio kelias iki mūsų stalo”. Ši edukacinė programa vyko specialioje salėje, kurios interjeras primena uolą ir grąžina mus į akmens amžiaus laikus, nuo kurių ir prasidėjo šakočio atsiradimo istorija. Edukacija prasidėjo šakočio kepimu židinyje, ant atviros ugnies. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę pilti tešlą ant besisukančios šakočio formos. Kepimo metu stebėjome filmuką, kuriame pasakojama apie šakočių kilmę, jų rūšis, senuosius ir dabartinius kepimo būdus. Klausantis pasakojimo apie šakočius, dalyviai buvo pakviesti ragauti kelių rūšių šakočio ir vaišintis arbata. Mokiniai susipažino su pirmosiomis žiniomis apie šakotį rašytiniuose šaltiniuose, sužinojo, kaip senovėje buvo kepami šakočiai, kokie populiariausi kepimo būdai menami, kas dažniausiai kepdavo šakočius, kada į Lietuvą atkeliavo šakotis, kas pirmieji mūsų šalyje pradėjo jį kepti bei kokiose dar pasaulio šalyse kepami šis skanumynas.

Apsilankėme ir vieninteliame pasaulyje šakočių muziejuje, kuriame apžiūrėjome šakotį – rekordininką bei kitus įdomius eksponatus.

Trumpam pasitraukus lietui, stabtelėjome Druskininkų Vijūnėlės parke, kuris nusidažęs sodriomis pražydusių narcizų spalvomis. Parke žydi per 500 000 narcizų! Vaizdas tikrai atimantis žadą!

Na, o tokią lietingą dieną labai smagu buvo užbaigti Druskininkų vandens parke. Tad sūpavomės jūros bangų baseine, plaukėme pasroviui sraunioje upėje, nugalėjome visas baimes įspūdinguose čiuožimo kalneliuose.

Ši diena buvo pilna žinių, įspūdžių, smagių patyrimų, o kai kam – ir savo baimių įveikimo.

 

Mokytojai Vaiva Siutilienė, Rytis Šležys

2024 balandis

 

DALYVAVOME ATVELYKIO ŠVENTĖJE

 

Balandžio 7 dieną Vilniaus mokytojų namų kiemelyje šurmuliavo kasmetinė Atvelykio šventė ,,Angelų vaikai – su meile Jums“, kurioje dalyvavo bei pagamintais mediniais darbeliais prekiavo mūsų mokyklos mokiniai Smiltė, Mindaugas, Simona ir Aurimas.

Šią šventę Vilniaus mokytojų namai rengia kartu su LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba. Renginio metu stebėjome šunų dresūros mokyklos „Reksas“ šuniukų pasirodymą, dalyvių laukė margučių ridenimo turnyras, sukama cukraus vata, pica, fotosesija su kosminiu meškinu ir daugybė atlikėjų scenoje.

 

Mokytojas Gytis Sarapas

2024 balandis

 

IŠVYKA Į KAUNĄ

 

Kovo 28 dieną, vykdant ugdymo karjerai veiklą, septyniolika 5–10 specialiųjų ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokinių apsilankė Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro reabilitaciniame profesinio rengimo skyriuje bei Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre.

Centre dirbantys karjeros specialistai supažindino mokinius su jų įstaigoje vykdoma veikla, mokymo programomis, apgyvendinimo sąlygomis. Profesijos mokytojai plačiau papasakojo apie profesijas, jų subtilybes, įsidarbinimo, baigus profesinio rengimo centrą, galimybes. Išgirdę atsakymus į visus užduotus klausimus, buvome pakviesti apžiūrėti šiuolaikiškas maisto ruošimo laboratorijas bei apdailininkų, statybininkų ir stalių dirbtuves. Tai buvo prasmingas ir naudingas susitikimas, skatinantis mokinius pasirinkti savo ateities profesiją.

Būdami Kaune, užsukome pažiūrėti ,,Akropolyje“ eksponuojamos garsaus britų menininko Luke’o Jerram’o sukurtos instaliacijos, vaizduojančios Žemės planetą. Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę pamatyti mūsų planetą, tokią, kokia ji atrodytų iš Mėnulio.

Lankydamiesi beglobių gyvūnų prieglaudoje ,,Nuaras“, mokiniai susipažino su įstaigos patalpomis, gyvūnais, jų priežiūra, bendravimo su jais ypatumais. Kiekvienas turėjo galimybę pabūti su pasirinktu gyvūnėliu, pasidžiaugti jo išdaigomis. Ši patirtis padėjo mokiniams įgyti gyvūnų priežiūros įgūdžių, ugdė geranoriškumo ir pagalbos nuskriaustiesiems gyvūnams jausmus. Atsisveikindami mokiniai paliko gyvūnams mokykloje vykdytos akcijos „Padėk draugui“ metu surinktas dovanas, maistą, priemones...

Puikiai praleidę dieną, mokiniai į mokyklą grįžo gerai nusiteikę ir kupini naujų įspūdžių.

 

Mokytojos Dalia Kvederienė, Jurgita Šulcienė

2024 kovas

 

DRAUGYSTĖ TĘSIASI

 

Prieš šv. Kalėdas mūsų mokykloje lankėsi Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazijos pradinukai, o, laukiant šv. Velykų, mes, 1–4 S klasių mokiniai, buvome pakviesti apsilankyti pas juos, mažuosius mūsų draugus, ir smagiai praleisti laiką. Kovo 20 dieną nuvykę į Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnaziją kartu su pirmųjų klasių mokiniais dalyvavome popietėje „Velykos atrieda, atidunda“. Susitikimą pradėjome linksmais, draugiškais žaidimais, komandinėmis estafetėmis, kurias vedė 1 klasių mokytojos Danguolė, Gabrielė ir Ingrida. Vėliau veiklos persikėlė į klases. Su 1a klasės mokiniais drauge atlikome interaktyvias „WordWall“ užduotis, o 1b klasėje marginome velykinius margučius.

Po bendrų veiklų aplankėme progimnazijos mokymosi kabinetus, edukacines erdves.

Ypatingai daug įspūdžių paliko apsilankymas gamtamokslinėje laboratorijoje, kur mokytoja Agnė parodė mums dar nematytas mokymosi priemones, o muzikos kabinete susipažinome su muzikos instrumentais ir pasiklausėme jų skambėjimo. Apsilankėme šokių salėje, relaksacijos kabinete, bibliotekoje, apžiūrėjome parodą, skirtą Žemės dienai paminėti, ir, žinoma, baseiną, kuriame taip smagu mažiems ir dideliems.

Esame labai dėkingi mūsų draugams ir jų mokytojoms už svetingumą, patirtus puikius įspūdžius ir draugystę.

 

Mokytoja Janina Maliauskienė

2024 kovas

 

BAIGĖSI UŽSIĖMIMAI PLAUKIMO BASEINE

 

Šią savaitę baigėme vieną iš mokinių sveikatinimo etapų – išvykas į Kėdainių sporto centro baseiną, kur vaikai mokėsi plaukti, pramogavo, žaidė ir dalyvavo varžybose,  kuris greitesnis. Paaiškėjo, kad greičiausias plaukikas – Matas Šulys. Tikimės, kad įgyti ir patobulinti plaukimo įgūdžiai padės mokiniams būti saugiems vasarą, kai prasidės maudynės upėse, ežeruose...

 

Mokytojas Rytis Šležys

2024 kovas

 

RAŠĖME NACIONALINĮ DIKTANTĄ

 

Kovo 15 dieną Lietuvoje 14-ą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Gausiai jį rašė ir mūsų mokyklos bendruomenė. Nelengvas ir ilgas diktanto tekstas dalyvių neįbaugino – juk svarbiausia ne tai, kad suklystama, bet, kad norima pamatyti klaidas ir pasimokyti iš jų.

Ačiū visiems dalyviams, norintiems geriau pažinti gimtąją kalbą.

 

Bibliotekininkė Kristina Malevičienė

2024 kovas

 

LIETUVOS SPECIALIOSIOS OLIMPIADOS KOMITETO 2024 M. SALĖS

FUTBOLO ČEMPIONATAS

 

Kovo 6 dieną Kėdainių sporto centro futbolo manieže vyko Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto 2024 m. salės futbolo čempionatas. Jame dalyvavo 100 atletų, kurie atstovavo dešimčiai vaikinų (7 x 7) ir šešioms merginų (3 x 3) komandoms iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Mūsų mokyklai atstovavo dvi vaikinų ir dvi merginų komandos.

Pasibaigus finalinėms varžyboms, paaiškėjo, kad mūsų mokyklos sportininkai iškovojo šias vietas: merginų grupėje Kėdainių „Spindulio“ merginų I komanda A lygyje iškovojo trečią vietą, Kėdainių „Spindulio“ merginų 2-oji komanda tapo B lygio čempione. Vaikinų grupėje Kėdainių „Spindulio“ 1-os komandos futbolininkai A lygyje iškovojo trečią vietą, o Kėdainių „Spindulio“ 2-os komandos vaikinai tapo C lygio čempionais.

Komandos nugalėtojos buvo apdovanotos taurėmis ir  medaliais, prizininkės – medaliais.

 

Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Rytis Šležys

2024 kovas

 

Mokytojas Rytis Šležys

2024 kovas

 

MOKOMĖS DRAUGE TARPTAUTINIAME PROJEKTE

„SPECIAL CHILDREN ARE LEARNING ETWINNING PROJECT“

 

Projekto kūrėjai: Melek Ergoz (Turkija) ir Papadopoulou Kyriaki (Graikija)

 

Projekto dalyviai: 1–4 lavinamosios klasės mokiniai

Projekto trukmė: 2023-10-01–2024-03-01

Projekto partneriai: Ingrida Jurevičienė (Kėdainių „Spindulio“ mokykla, Lietuva), Melpomeni Triantafyllou,  Argyro Tsitoura (Graikija), Niuraj Taskin, Ebru Erdoğan, Kübra Vural, Nagihan ÜN, Fatma Çelik, Suzan Keleş (Turkija), Ionita Iuliana (Rumunija).

Projekto tikslas – ugdyti specialiųjų poreikių mokinių socialinius-emocinius įgūdžius bei kūrybinius gebėjimus praktinėse veiklose.

 

Projekto eiga: Projekto veikloje dalyvavo priešmokyklinio ir pradinio ugdymo specialiųjų poreikių mokiniai iš dvylikos Graikijos, Turkijos, Rumunijos ir Lietuvos ugdymo įstaigų. Visą projekto „Special Children are learning eTwinning project“ įgyvendinimo laikotarpį mokiniai smagiai ir kūrybiškai leido laiką kartu su užsienio šalių mokiniais. Pagal suplanuotas projekto veiklas vieni kitiems pristatėme avatarus iš savo nuotraukų, parengėme mokyklos vizitinę kortelę. Atliktos praktinės veiklos su sukurtomis klasės elgesio, rankų plovimo, savęs apsitarnavimo taisyklėmis, rytinio pasisveikinimo ritualų vizualinėmis kortelėmis paįvairino mokinių ugdomąją veiklą, skatino teigiamą elgesį, lavino socialinius įgūdžius, gražų bendravimą tarpusavyje. Minėdami Pasaulinę vaiko teisių apsaugos dieną, kūrėme virtualius edukacinius žaidimus-dėliones su ,,Jigsawplanet“ programa, mokiniai interaktyvioje lentoje žaidė draugų sukurtus žaidimus, dalinosi savo žaidimais. Lapkričio mėnesį vyko virtualus mokinių susitikimas ,,Zoom“ platformoje. Ugdytiniai iš arti susipažino su projekto draugais, stebėjo klasės aplinkas, vieni kitus pasveikino savo gimtąja kalba, pasakė savo vardus. Gruodžio 3-ąją – Pasaulinę žmonių su negalia dieną – mokiniai mokėsi kurti piešinius, spalvindami žodžius, skirtus šiai dienai paminėti. Dalindamasis savo darbo patirtimi kiekvienos mokyklos pedagogas pristatė 3 mokymo metodus, praktikuojamus savo klasėje. Mėnesio pabaigoje parengtas bukletas su metodiniais patarimais, kaip sėkmingai taikyti specialiajame ugdyme praktinius metodus, mokant specialiųjų poreikių vaikus. Kalėdiniu laikotarpiu daug džiaugsmo ugdytiniai patyrė, dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse ir kurdami draugams sveikinimo atvirukus bei darbelius. Visus sužavėjo vaikų sukurti angeliukai. Kalbėdami apie atliekų mažinimą, ugdytiniai mokėsi iš antrinių žaliavų sukurti darbelį. Puikiai sekėsi pagaminti autobusiuką iš naudotų pieno pakelių ir jį dekoruoti spalvotu popieriumi. Vėliau mokiniai savo autobusiukus parsinešė į namus, kur galėjo pasidžiaugti kartu su šeimos nariais.

Kitų veiklų metu mokiniai tobulino sensorinius, smulkiosios motorikos, kognityvinius įgūdžius, kūrybiškumą, ugdė pasitikėjimą savimi, atlikdami bendras veiklas, gerino socialinius įgūdžius.

 

Projekto rezultatas: Siekdami kokybės, su projekto partneriais virtualioje erdvėje dalijomės gerąja patirtimi, idėjomis, mintimis, bendravome bei bendradarbiavome tarpusavyje, stengėmės įnešti savo indėlį į projektą, įgyti naujos patirties, išbandyti vieni kitų idėjas.

Ugdytiniai bendradarbiaudami lavino socialinius įgūdžius bei pažintinius gebėjimus. „eTwinning“ projekto „Special Children are learning eTwinning project“ erdvėje gausu idėjų, sukurtų pristatymų, kūrybingai įgyvendintų veiklų, kurių metu labiau pažinome vieni kitus, mokėmės vieni iš kitų, kūrybiškai pritaikėme savo darbe. Projekto metu sukurta: klasės taisyklių knyga, virtualus kalendorius „Pasaulinė vaiko teisių gynimo diena“, plakatai „Saugus Internetas“ ir „Gruodžio 3-oji – Pasaulinė žmonių su negalia diena“.

Naudojantis projekto metu sukurtais mokytojų ir ugdytinių darbais, parengta elektroninė knyga.

https://read.bookcreator.com/jrw71CoQqJYG39Gn2wBmBHsvRT62/waTNs7YqSXC_8Y-LZVcU0A

 

Mokytoja Ingrida Jurevičienė

2024 vasaris

 

DURIS ATVĖRĖ NUSIRAMINIMO IR ATSIPALAIDAVIMO KAMBARYS

,,POJŪČIŲ GAMA“

 

Pasaulį mes pažįstame liesdami, matydami, uosdami, ragaudami ir girdėdami. Visą šią informaciją gauname per sensorinę (jutiminę) sistemą.

Vasario 19 dieną mokyklos pirmojo aukšto erdvėje duris atvėrė nusiraminimo ir atsipalaidavimo kambarys ,,Pojūčių gama“. Ši sensorinė aplinka skirta sukurti pasitikėjimo, nusiraminimo ir atsipalaidavimo būsenas, stiprinti emocinį intelektą, skatinti pirminius lytėjimo, skonio, regos, klausos, uoslės ir judėjimo pojūčius. Tai erdvė, kurioje visi pojūčiai yra lavinami vienu metu. Kambarys ,,Pojūčių gama“ skirtas specialiųjų poreikių ugdytiniams, turintiems dėmesio, susikaupimo ir aktyvumo sunkumų, elgesio problemų, įvairiapusių raidos, klausos ar regos sutrikimų. Kambaryje emocinę pusiausvyrą atstatyti galės ir adaptaciją patiriantys mokiniai: pirmokėliai, penktokai, naujai į mokyklą atvykę mokiniai. Pritaikius tinkamą sensorinį stimuliavimą bei kompleksines edukacines priemones, galima pasiekti ilgalaikių rezultatų: šviečiantys pluoštai sužadins regos ir lytėjimo jutimus, pakabinami krėslai-sūpuoklės, skirti atsipalaidavimui, atsiribojimui nuo aplinkos, nusiraminimui, stimuliuos vestibuliarinį aparatą. Pasunkintos liemenės, apykaklės, antklodė bei vibruojančios pagalvės – puikios taktilinės priemonės giliai kompresijai per svorį ir spaudimą – leis vaikams nurimti, sutelkti dėmesį. Šios pasunkintos priemonės ypač tinka vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų. Garsą slopinančios ausinės saugos vaikų klausą įvairiose triukšmingose aplinkose. Burbulų vamzdis sukurs pasyvią multisensorinę aplinką. Burbuliuojančio vandens kolona stimuliuos regos, lytėjimo ir klausos jusles. Multimedijos įrangos pagalba kambaryje sukuriama terapinė ir atpalaiduojanti aplinka. Patiriantys nerimą, turintys dėmesio ar miego sutrikimų, hiperaktyvūs vaikai, stebėdami besikeičiančius gamtos kraštovaizdžius, vandenyno gelmes ir kosmoso begalybės vaizdus, sumažins stresą, greičiau nusiramins ir vėl susitelks į dienos veiklas.

„Pojūčių gama“ – puiki vieta atsipalaidavimui, nusiraminimui, poilsiui mokiniams, patiriantiems emocinę ir sensorinę perkrovą.

 

 

Mokytoja Ingrida Jurevičienė

2024 vasaris

 

AŠ NORIU LAIMĖTI

 

Vasario 7 dieną Panevėžyje vyko XXVI tarptautinės neįgaliųjų varžybos „Aš noriu laimėti“, skirtos Vasario 16 d. paminėti, kuriose dalyvavo  mūsų mokyklos lavinamųjų ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai.

Pasibaigus šventei, komandos buvo apdovanotos padėkomis, saldžiais prizais, kuriuos įsteigė rėmėjai. Panevėžio „Rotary” klubo įsteigtą pereinamąją taurę iškovojo Rygos 3-iosios specialiosios mokyklos komanda.

 

Mokytojai Rytis Šležys, Gintaras Čečkauskas

2024 vasaris

 

POPIEČIO KELIONĖS

 

3 grupės berniukai su mokytoju Ryčiu sportines veiklas perkėlė ant boulingo takelio. Kai kuriems vaikinams tai buvo pirmoji pažintis su žaidimu. Visiems gerai sekėsi, buvo įmušti net 4 „straikai“, o įdomiausia, kad pavyko aplenkti mokytoją. Na, o kokios linksmybės be kino! Tad, išsirinkę skaniausius spragėsius, keliavome žiūrėti „Milijonieriaus palikimo“. Vakaras buvo tobulas.

 

 Mokytojai Vaiva Siutilienė, Rytis Šležys 

2024 vasaris

 

ĮTRAUKUSIS GRINDŲ RIEDULYS

 

Sausio 31 dieną mūsų mokykloje vyko Kėdainių rajono įtraukiojo grindų riedulio turnyras. Jame dalyvavo dvi mūsų mokyklos, Kėdainių r. Akademijos gimnazijos, Kėdainių r. Dotnuvos pagrindinės mokyklos komandos.

Pasibaigus turnyrui paaiškėjo, kad pirmą vietą iškovojo Dotnuvos pagrindinės mokyklos, antrą – „Spindulio“ 1, trečią – „Spindulio“ 2, ketvirtą – Akademijos gimnazijos komandos. Dalyvės buvo apdovanotos padėkomis, medaliais, saldumynais. Šitas turnyras – pirmoji „kregždė“, vykdant įtraukųjį ugdymą per fizinį aktyvumą.

 

Mokytojai Rytis Šležys, Gintaras Čečkauskas

2024 sausis

 

MES TIKIME KALĖDŲ STEBUKLAIS

 

Vaikai – geriausi mūsų, suaugusiųjų, mokytojai. Dažnai net nepagalvojame, kiek daug galime išmokti iš jų būdami šalia, juos augindami, mokydami. Keletas tokių dalykų yra – mokėti žvelgti į pasaulį vaiko akimis, nuoširdžiai džiaugtis, svajoti, tikėti stebuklais. Vaikai – didieji svajotojai ir nuoširdžiai laukiantys, kad jų norai išsipildys. Ir išsipildo! Tačiau tik tie, kurie eina iš širdelės gelmių.

Kalėdos yra svajonių ir stebuklų laukimo metas. Laukdami šios šventės, 1–4 specialiosios klasės mokiniai dalyvavo NORFOS iniciatyva organizuotame respublikiniame projekte „Padovanok Kalėdas”. Vaikai rašė Kalėdų seneliui laišką, kuriame papasakojo apie save ir išsakė savo svajones. O vaikų svajonės – tai trokštama dovana ne tik sau, bet ir draugams. Ir labai svarbu, kad Kalėdų seneliui labiausiai patiko Emos ir Deinos laiškai, kuriuose mergaitės parodė savo dosnią širdelę ir rūpestį kitais. Todėl mergaitės gavo išsvajotas dovanas – lėlytes Barbes ir nuoširdžius laiškus iš paties Kalėdų senelio iš šaltosios Šiaurės, o klasės draugai – daug daug žaidimų ir saldumynų. Reikia tik įsivaizduoti, koks džiaugsmas kilo klasėje, sulaukus tokių dovanų!

Iš tikrųjų, kaip gera svajoti, tikėti, laukti stebuklo! Bet reikia nepamiršti, kad dėl svajonės visada būtina stengtis, daug dirbti, gerai mokytis ir turėti gerą širdį.

Šiandien sausio 11-oji – Tarptautinė dėkingumo diena arba kitaip žodžio „Ačiū” diena. Ir mes sakome didelį bei nuoširdų „AČIŪ” prekybos tinklui NORFA už tokią gražią iniciatyvą, nuostabias dovanas ir suteiktą džiaugsmą tikėti stebuklais.

 

https://padovanokkaledas.delfi.lt/#Norfa, https://padovanokkaledas.delfi.lt

 

Mokytoja Janina Maliauskienė

2024 sausis

 

LAUKIAME ŠV. KALĖDŲ

 

Artėja didžiosios metų šventės – šv. Kalėdos. Tai, tikriausiai, labiausiai vaikų laukiama šventė, nes joje daug paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam. Šios šventės laukimas toks pat svarbus kaip ir pati šventė. Tai tikrai nuostabus laikas, skirtas įvairiems geriems darbams, prasmingam bendravimui. Kad šis laukimas būtų ypatingas vaikams, galima susigalvoti įvairių veiklų, skatinančių pabūti drauge ir smagiai praleisti laiką. Todėl gruodžio 18 dieną mūsų mokyklos 1–4 klasių pradinukus aplankė Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 1a ir 1e klasių mokiniai. Šventinę nuotaiką mokiniams sukūrė mokytojų  Janinos, Ingridos ir Gabrielės suorganizuotas kalėdinis rytmetys, kuriame vaikai visi kartu dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius, žaidė. O svarbiausia – patyrė daug smagių emocijų. Taigi, dovanokime vaikams rytmečius, nuspalvintus advento kalendoriaus teikiamu džiugesiu.

 

Mokytoja Janina Maliauskienė

2023 gruodis

IŠVYKA Į KAUNO ZOOPARKĄ

Gruodžio 7 dieną grupė vyresniųjų klasių mokinių dalyvavo edukacijoje „Paslaptingas atradimų pasaulis Kauno zooparke“.

Tik atvykus į vietą, mus pasitiko zooparko „prižiūrėtojas“ kalakutas Igoris, išdidžiai vaikštinėjantis ir stebintis kiekvieną lankytoją. Kelionę į gyvūnijos pasaulį edukatorė pradėjo nuo mažiausių parko gyventojų. Ji supažindino mokinius su gyvūnų maistu – kirmėlėmis, marokietiškais tarakonais bei kitais vabalais. Drąsiausieji vaikai laikė juos rankose, glostė ir uostė. Mokinius nustebino sausumos vėžlių Stasio ir Mergaitės didumas, kiaušinio forma. Vaikai išmoko atskirti patiną nuo patelės. Mokiniai atidžiai klausėsi pasakojimo apie plėšrūnų surikatų gyvenimo būdą, klausos ir ėdimo ypatumus. Kiekvienas ugdytinis su malonumu maitino ožkas, triušiukus, stebėjo dresuoto avino Zoro pasirodymą. Pasiėmę indelius su maistu, mokiniai lesino ir džiaugėsi gražuolių daugiaspalvių loriketų balsais. Daugiausia džiugių emocijų visiems sukėlė kalbanti mėlynkaktė papūga Draugelis. Pradžioje paukštis nenoriai stebėjo mus visus, nusisukęs klausėsi vaikų balsų. Ir staiga, atsirinkęs vieno berniuko balsą, netikėtai pradėjo su juo kalbėtis... Kiek vėliau ir uždainavo! Edukacijos pabaigoje stebėjome šikšnosparnių skraidymą, barzdotosios agamos spalvų ryškumą bei ieškojome terariume pasislėpusių miegančių kukurūzinių žalčių... Atsisveikinome džiaugdamiesi, kad mokinių žinių bagažas pasipildė ne tik naujais ir netikėtais gyvūnijos pasaulio atradimais, bet ir geromis emocijomis.

Pasigėrėję ryškiais ir gausiais „Mega“ prekybos centro šventiniais papuošimais, vykome ieškoti Kalėdų nuotaikos į Kauno senamiestį.

Mokytojos Daina Jonavičienė, Dalia Kvederienė

2023 gruodis   

 

KĖDAINIŲ RAJONO  PROJEKTO

„GYVENK AKTYVIAI“

NEĮGALIŲJŲ BOČIOS VARŽYBOS 

 

Lapkričio 14 dieną mūsų mokyklos sporto salėje vyko Kėdainių rajono projekto „Gyvenk aktyviai“ neįgaliųjų bočios varžybos. Jose dalyvavo 8 komandos iš keturių Kėdainių savivaldybės įstaigų. Pasibaigus varžyboms, paaiškėjo, kad bočios žaidimo čempionais tapo Kėdainių r. paraplegikų asociacijos I komanda. Antrą vietą iškovojo Reabilitacijos klubo 2-oji, trečią - Reabilitacijos klubo 1-oji komandos.

Mūsų mokyklai atstovavo dvi komandos. Jos užėmė 7 ir 8 vietas.

Komandos nugalėtojos buvo apdovanotos taurėmis ir medaliais.

 

     Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Rytis Šležys

                                                                    2023 lapkritis

LIETUVOS SOK 2023 M. ŽYMIOS NEGALIOS MOTORINIO AKTYVUMO ŽAIDYNĖS

Lapkričio 8 dieną Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje vyko Lietuvos specialiosios olimpiados žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynės. Jose dalyvavo apie 150 atletų, kurie atstovavo 24 komandoms iš įvairių mokyklų ir pensionatų. Mūsų mokyklai atstovavo dvi komandos. Žaidynėse dalyviai varžėsi trylikoje linksmųjų estafečių rungčių. Pasibaigus varžyboms, komandos buvo apdovanotos medaliais.

Žaidynes aplankė ir jas stebėjo Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Po žaidynių Lietuvos prezidentas įteikė padėkas Lietuvos specialiosios olimpiados rinktinės nariams, kurie dalyvavo Pasaulinėse specialiosios olimpiados olimpinėse žaidynėse Berlyne. Lietuvos SOK futbolo rinktinėje buvo du mūsų mokyklos auklėtiniai: Matas Šulys ir Irmantas Ožalas. Rinktinę ruošė Rytis Šležys.

Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Rytis Šležys

2023 lapkritis


MUZIKOS BŪRELIO „VARPELIS“  MOKINIAI – RESPUBLIKINIO MUZIKINIO-KŪRYBINIO  FESTIVALIO „AŠ GALIU 2023“ DALYVIAI

Saulėtą lapkričio 9 rytą mūsų mokyklos muzikos būrelio „Varpelis“ mokiniai vyko į Kauno Jono Laužiko mokyklą dalyvauti respublikiniame muzikiniame-kūrybiniame  festivalyje  „Aš galiu 2023“

Vaikai dalyvavo nuostabioje respublikinėje muzikos šventėje ir grįžo namo su šypsenomis veiduose, apdovanoti padėkos raštais, materialiomis dovanėlėmis, kupini džiugių įspūdžių, malonių patirčių. Mūsų mokiniai ne tik pasirodė su paruošta koncertine programa, bet ir praturtėjo dvasiškai, nes iš arti stebėjo, klausėsi ir kitų festivalio dalyvių koncertinių programų: įvairios ansamblinės sudėties instrumentinių ir vokalinių kūrinių, o festivalio dalyvių muzikos vadovai turėjo galimybę pasisemti kūrybiškumo idėjų. 

Dėkojame mokyklos vadovams ir mokytojams už suteiktą galimybę dalyvauti turtinančioje respublikinėje muzikos šventėje, valgyklos personalui už skanų „lauknešėlį“ ir vairuotojui Juozui už saugią kelionę.

 

                                         Mokytoja Ramunė Jurkienė

                                                                    2023 lapkritis

LIETUVOS SPECIALIOSIOS OLIMPIADOS KOMITETO 2023 M. SPECIALIŲJŲ MOKYKLŲ

FUTBOLO ČEMPIONATAS

Spalio 11 dieną Kėdainių miesto stadione vyko LSOK specialiųjų mokyklų futbolo čempionatas. Jame dalyvavo 120 atletų, kurie atstovavo vienuolikai vaikinų (7 x 7) ir aštuonioms merginų (3 x 3) komandoms iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Mūsų mokyklai atstovavo dvi vaikinų ir viena merginų komandos.

Pasibaigus finalinėms varžyboms, paaiškėjo, kad mūsų mokyklos komandoms puikiai sekėsi. Merginų grupėje mūsų mokyklos merginų komanda tapo A lygio čempionėmis. Vaikinų grupėje komandos „Kėdainių „Spindulio“ 1“ vaikinai B lygyje iškovojo antrąją vietą, o „Kėdainių „Spindulio“ 2“ vaikinai – C lygyje trečią vietą.

Komandos nugalėtojos ir prizininkės buvo apdovanotos medaliais.

Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Rytis Šležys

2023 spalis

 

LSOK RUDENS KROSO VARŽYBOS KAZLŲ RŪDOJE

 

Rugsėjo 20 dieną Kazlų Rūdoje vyko Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto rudens kroso čempionatas, kuriame rungėsi 187 dalyviai. Mūsų mokyklai atstovavo dešimt mokinių. Pasibaigus varžyboms, paaiškėjo, kad penki mūsų mokyklos sportininkai užėmė prizines vietas. 500 m bėgime Ugnė Špokaitė (5–6 kl.) ir Aitvydas Danyla (7–8 kl.) iškovojo 3-čias vietas, Dinara Kochanauskaitė (9–10 kl. ir vyr.) – 1 vietą. 1000 m bėgime Ramūnas Kochanauskas (9–10 kl. ir vyr.) užėmė 1-ąją, o Matas Šulys (9–10 kl. ir vyr.) – 3 vietas. Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Palaikyti mūsų sportininkų vyko 8 specialiosios klasės mokiniai, kurie kartu su atletais po varžybų dalyvavo Europos judumo savaitės iššūkyje „Laisvė judėti”.

Po varžybų vaikščiojome Kazlų Rūdos parke, įveikėme gamtines kliūtis ir pakilios nuotaikos grįžome namo.

 

     Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Rytis Šležys

                                                                    2023 rugsėjis

 GEROSIOS PATIRTIES SKLAIDA LATVIJOJE

Rugpjūčio 7–11 dienomis Latvijoje, Daugpilio mieste vyko seminaras „Šiuolaikinio mokymosi proceso „Sportas ir sveikata“ užtikrinimas bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams ir integruotiems mokiniams, turintiems mokymosi sutrikimų“, kuris buvo skirtas kūno kultūros mokytojams, dirbantiems su  specialiųjų poreikių vaikais.

Seminare susipažinome su:

  • planų ir programų rengimo metodinėmis rekomendacijomis;

  • sporto terminologija anglų kalba;

  • koreguojamąja gimnastika;

  • savigynos pamokomis;

  • badmintono taisyklėmis, jo mokymo metodika, praktine veikla;

  • netradicinėmis sporto šakomis – mažuoju golfu, kroketu, jų pritaikymu mokiniams, turintiems specialiųjų poreikių.

Seminaro metu pasidalijome savo patirtimi ir pasisėmėme naujų idėjų.

Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Rytis Šležys

2023 rugpjūtis

bottom of page